Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

prosinec 2014

 

 
 

Máme po komunálních volbách a jednáních o vedení měst a obcí, díky nimž začínají fungovat nově složené samosprávy. Doufám, že dojde k určitému zklidnění oproti době před volbami a krátce po nich. Potvrdily se mé obavy, o nichž jsem psal už před měsícem. Sestavování koalic bylo letos složitější než jindy. Snaha kandidátů seberealizovat se vedla ke vzniku mnohých nových uskupení s nepříliš vypovídajícími názvy. Ta často slibovala řešení všemožných problémů měst a obcí. Někdy šlo i o známé tváře pod novou hlavičkou. A voliči toužící po změně jim přisoudili nemálo mandátů. Takže často došlo k rozdrobení nových zastupitelstev na mnoho subjektů, jež pak obtížně hledaly souznění svých programů nebo obyčejné lidské porozumění. Přiznám se, že spíše důvěřuji osvědčeným a zkušeným zastupitelům z jasně profilovaných kandidátních listin různého zaměření než novým zázračným receptům těch neznámých. Ale uznávám jejich právo zkusit to a přesvědčit o svých kvalitách. Doufám, že se všemi dojdeme ke shodnému pohledu na potřeby obyvatel kraje. Slušné chování a poctivá práce – to je předpoklad každé pozitivní činnosti. Přeji novým i staronovým starostkám a starostům a všem zastupitelům úspěšné fungování v jejich funkcích.

 

Nyní nadchází doba adventu, jenž býval v křesťanské tradici našeho světa pro všechny občany obdobím zklidnění, přípravou na duchovní svátky. Předvánoční shon, na který si často dnes stěžujeme, není opravdu nutný. Je mnohem lépe vnímat tento čas v souladu s dřívějším pojetím předvánoční doby. Jako příležitost k rozjímání a zamyšlení nad uplynulým rokem, nad tím, jak jsme žili, co jsme udělali dobře a co se nám třeba i nepovedlo. Taková malá poctivá inventura svého roku nikomu neuškodí. Abychom vychutnali přátelskou domácí atmosféru, je důležitější uklidit si ve svém nitru, než uklidit celý dům či byt. Vánoce vnímám jako příjemné klidné setkání rodiny a přátel a přeji Vám, abyste i Vy tyto nejhezčí svátky v roce prožili obdobně… anebo nejlépe každý dle svého přání.

 

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 2.2.2015 / 2.2.2015

Počet návštěv: 9216
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies