Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina > Články > Obecní a městské zpravodaje


 

prosinec 2013

Předvánoční zamyšlení hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka
 

 
 

Ať už o Vánocích napíšu cokoli, nebude to nic nového. Vždy půjde o opakování nebo připomenutí něčeho už jednou vysloveného. A snad proto – nebo právě proto – bych si se vší pokorou rád vypůjčil slova geniálního Jana Wericha z knihy Listování: „…Přesto, že žijeme ve světě, ve kterém měníme hodnoty slov a činů tak, aby jak slova, tak činy vyhovovaly, zapadaly do mozaiky našich programů – tj. přesněji našich těch kterých ideologií, těch kterých hospodářských situací, plánů, výhledů, záměrů, prostě kdy říkáme a tiskneme všechno, jen jak se nám to hodí – zbyla tu jedna instituce v civilizovaném světě, jedno údobíčko, kdy se nám v mysli vynoří pojem, lidi dobré vůle“ ... lépe bych Vánoce nevystihl.

 

Doba adventu a Vánoc není jen obdobím radosti a štěstí, ale i příležitostí předávat poselství a přání, na která jsme během celého roku zapomínali, odkládali je nebo nám jejich vyslovení připadalo banální. Přál bych si, aby lidé měli dostatek práce, nemuseli se obávat o budoucnost. Přál bych si, aby se zlepšily vztahy mezi lidmi, abychom si uvědomili, že krátký čas, který je nám dán k tomu, abychom chodili po tomto světě, si můžeme buď prožít, nebo užít. Záleží na každém z nás.

 

A když už mluvíme o čase a příležitostech, o dobrých skutcích… napadá mě, že bych vám rád představil jeden skorovánoční dárek, který si Vysočina rozbalí sice až v lednu 2014, ale těší se a připravuje se na něj už nyní. Za pár týdnů bude hostit Kraj Vysočina jednu z největších sportovních mládežnických akcí – Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže. Radost ze sportu a chuť vítězit si k nám přijede „prožít“ více než tisícovka mladých sportovců z celé České republiky. Tento mimořádný dárek ale kromě Kraje Vysočina věnují sportovcům v podobě připravených sportovišť i spolupořadatelská města: Havlíčkův Brod, Jihlava, Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou a Velké Meziříčí. Stuha na dárku pak bude opravdu velká díky obrovské podpoře regionálních sponzorů a mediálních partnerů. Díky všem organizátorům a donátorům je pořadatelství olympiády jeden z nejhezčích dárků, které mohla Vysočina dostat a zároveň jej darovat, protože uměním je dárek i přijmout

 

Přeji vám všem klidné Vánoce, vašim blízkým a rodinám pěkné společné chvíle u vánočního stromku a v novém roce hlavně hodně zdraví, klidu a pohody.

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 15.10.2014 / 15.10.2014

Počet návštěv: 5833
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek