Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Projekt RUMOBIL (Interreg CENTRAL EUROPE 2014 – 2020)

Kraj Vysočina uspěl v konkurenci několika stovek projektových záměrů, předložených do 1. výzvy programu nadnárodní spolupráce Interreg CENTRAL EUROPE 2014 – 2020. V rámci projektu RUMOBIL si Kraj Vysočina vymění zkušenosti a poznatky s partnery z několika středoevropských zemí a podpoří lepší dopravní dostupnost periferních částí regionu.
 

 
 

Monitorovací výbor programu Interreg CENTRAL EUROPE 2014 – 2020 dne 15. dubna 2016 uzavřel 1. výzvu pro předkládání žádostí a dotací ve výši téměř 71 mil. EUR rozhodl podpořit 35 projektů nadnárodní spolupráce v oblastech, jako jsou inovace, nízkouhlíkové strategie, přírodní a kulturní zdroje pro udržitelný růst či zlepšování dopravní dostupnosti. V silné konkurenci 620 projektových záměrů předložených do 1. kola výzvy a 90 projektových žádostí, které postoupily do užšího 2. kola hodnocení, uspěl též projekt s účastí Vysočiny - RUMOBIL (Mobilita v evropských regionech venkovského charakteru procházejících demografickými změnami).


Projekt RUMOBIL byl připraven konsorciem partnerů z Německa, Itálie, Slovinska, Maďarska, Chorvatska, Polska a České republiky pod vedením Spolkového ministerstva pro místní rozvoj a dopravu Saska-Anhaltska. Klade si za cíl zlepšit organizaci, dostupnost a kvalitu služeb veřejné dopravy v regionech s převážně venkovským charakterem, dotčených demografickými změnami, a nalézt inovativní řešení a přístupy k dopravnímu plánování a koncepci dopravních politik pro tyto regiony.

LOGO

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: frysova.i@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Projekt RUMOBIL (Interreg CENTRAL EUROPE 2014 – 2020)
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.4.2016 / 27.4.2016

Počet návštěv: 3974
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek