Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Projekt přípravy Integrovaného systému nakládání s odpady v kraji Vysočina představen v Hradci Králové

Podpisem smlouvy o spolupráci mezi krajem a 15 obcemi s rozšířenou působností vstoupila příprava Integrovaného systému nakládání s odpadem v kraji Vysočina (ISNOV) do další etapy.. Dosavadní historii záměru vybudování ISNOV, přípravné práce, obsah a schvalovací proces spolupráce prezentoval radní pro životní prostředí Zdeněk Ryšavý na tradiční konferenci „Odpady a obce“ v Hradci Králové.
 

 
 

Jeho vystoupení navázalo na přednášky zástupců Moravskoslezského a Plzeňského kraje, věnované stejnému tématu. V úvodu shrnul důvody spolupráce s obcemi, nezpochybnitelnou koordinační roli krajů a naléhavou aktuálnost řešení této problematiky. Vedle podpory zvyšování materiálového využívání odpadů zdůraznil nutnost využívání energetického, důležitá při přípravě integrovaného systému je naprostá otevřenost a komunikace s veřejností. A právě prvním zkušenostem z veřejných diskuzí se věnoval ve druhé části své prezentace, kde upozornil na argumenty vůči některým jednostranným až demagogickým názorům.

 

„Ukazuje se, že integrované systémy zahrnující materiálové (včetně biologických odpadů) i energetické využití odpadů jsou cestou, jak nejen naplnit závazky České republiky k EU, ale především nastavit odpadové hospodářství co nejefektivněji z hlediska ekonomického i ekologického. Proto se ostatní kraje zajímají o naše zkušenosti, několik kolegů se již na mě obrátilo s žádostí o poskytnutí prezentace nebo konzultace našeho postupu,“ shrnul radní Zdeněk Ryšavý své dojmy z jednání konference „Odpady a obce“.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Projekt přípravy Integrovaného systému nakládání s odpady v kraji Vysočina představen v Hradci Králové
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2010 / 18.6.2010

Počet návštěv: 6002
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek