Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Projekt „Jsem zpět“ dává novou šanci starým, ale funkčním spotřebičům

Projekt „Jsem zpět“ dává novou šanci starým, ale funkčním spotřebičům
Moderní uspěchaná doba vede k rychlému zastarávání výrobků, zejména pak elektrospotřebičů. Známe to z praxe, pořídíme si nový spotřebič, který lépe vyhovuje našim potřebám nebo jsme jej dostali jako dárek, ale starý stále ještě funguje. Může se také stát, že spotřebič nám už nevyhovuje svojí velikostí, barvou nebo jinými vlastnostmi. Co s ním? Vyhodit? Ne! Poskytnout k recyklaci? Ano, tak je to správně, protože mu tím můžete dát druhou šanci k opětovnému použití. Zpětně odebrané spotřebiče projdou odbornou kontrolou servisního technika a ty plně funkční jsou v rámci projektu Jsem zpět bezplatně předány na místo, kde jsou zapotřebí. V Kraji Vysočina získalo jubilejní 245. kus (chladničku) školské zařízení pro zájmové a další vzdělávání Chaloupky o.p.s. a lesní mateřská škola.
 

 
 

Projekt Jsem zpět realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci se společností ELEKTROWIN, kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů, od roku 2015. Příjemci v Kraji Vysočina jsou především nevládní neziskové organizace – potravinová banka, záchranná Stanice Pavlov, chráněné dílny, oblastní charity, obecně prospěšné společnosti, mateřská centra, sportovní kluby.


„Úspěšná spolupráce Kraje Vysočina se společností ELEKTROWIN začala v roce 2010 a je zaměřená na technickou podporu sběru a na vzdělávací aktivity k problematice zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů. Vedle aktivity Jsem zpět jsou v rámci spolupráce realizovány například aktivity Recyklujte s hasiči, doplňková soutěž obcí My třídíme nejlépe, Envi dny, svačinkové boxy pro prvňáčky, vzdělávání zástupců obcí i doplnění sběrné sítě nádobami a podpora vybavení a zabezpečení sběrných dvorů. Přehled aktivit a informací je uvedený na krajském portálu Odpady Vysočiny,“ upřesňuje Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.


Společnost ELEKTROWIN, a. s., zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění odpadního elektrozařízení. Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 30 000 000 vyřazených elektrospotřebičů s celkovou hmotností přes 500 000 tun.

 

Odpady Vysočiny 


 • Více informací Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.8.2022 / 17.8.2022

Počet návštěv: 403
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies