Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina


 

Projekt ILTAE: Nové metodické listy podpoří badatelskou výuku na školách na Vysočině

Tříletý projekt ILTAE neboli Badatelsky orientovaná výuka v Evropě byl v závěru minulého roku úspěšně dokončen. Jeho praktickým výstupem je e-book – elektronická kniha s krátkým shrnutím celého projektu a všech mobilit, fotodokumentací projektu, ale zejména s metodickými listy pro pedagogy v anglickém jazyce, které mohou sloužit jako podpora a inovace ve výuce předmětů přírodních věd, včetně propojení jazykové výuky a vyučovaného předmětu, kdy je například část hodiny vedena v angličtině nebo učitel zadává žákům úkoly v cizím jazyce.
 

 
 

„Cílem tříletého projektu bylo především sdílení příkladů dobré praxe a výměna zkušeností mezi různými typy subjektů v oblasti badatelsky orientované výuky na všech úrovních školského systému. Každý z partnerů přinesl své zkušenosti, jak danou problematiku řeší a nabídl ostatním inspiraci, nové metody, nápady a také know-how tak, aby došlo k zavádění aktivizačních metod výuky v oblasti přírodovědného vzdělávání,“ přiblížil projekt ILTAE krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala. V rámci projektu došlo k třem krátkodobým vzdělávacím aktivitám a čtyřem projektovým setkáním pro pedagogické pracovníky, pracovníky vedení škol a pracovníky z oblasti vzdělávání.


Výstup projektu (e-book) je vytvořen online nástrojem Padlet – je tedy volně přístupný účastníkům projektu i ostatním zájemcům. 

E-book k projektu ILTAE (Inquiry-based Learning and Teaching Across Europe) naleznete na:

https://padlet.com/cedareic/29hkanzrpdurpzac

(ukázky metodických listů v příloze tiskové zprávy)


Projekt podpořený v rámci programu Erasmus+ realizoval Kraj Vysočina v roli koordinátora, partnery byly Vysočina Education, z Dolního Rakouska Amt der NÖ Landesregierung (Oddělení vědy a výzkumu), z Finska město Tampere a z partnerského regionu Grand Est ve Francii školský úřad v Remeši a dvě francouzská gymnázia - Lycée Hugues Libergier a Lycée Polyvalent Stéphane Hessel.


Všichni projektoví partneři ocenili přínos pro všechny účastníky i upevnění vztahů v rámci partnerství dotčených regionů. Zároveň vyjádřili ochotu a vůli dále rozvíjet nastavenou spolupráci a pokračovat společně na dalším navazujícím projektu „Education for Sustainable Development – Vzdělávání pro udržitelný rozvoj“, financovaného taktéž z programu Erasmus+.

 

Projekt ILTAE (Inquiry-based Learning and Teaching Across Europe) byl financován z programu Erasmus+, klíčové aktivity KA 2 - Strategická partnerství v oblasti vzdělávání (č. projektu: 2018-1-CZ01-K201-048113)


erasmus


  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.1.2022 / 11.1.2022

Počet návštěv: 673
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies