Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Projdi se s námi! Udržitelně v Kraji Vysočina

Evropský týden mobility se koná každý rok od 16. do 22. září. V roce 2018 se do této kampaně zapojilo rekordních 2 792 měst z 54 zemí z celého světa a to i města a obce z Vysočiny. Motto letošního osmnáctého ročníku zní „Projdi se s námi!“ Pod tímto heslem a tématem „Bezpečná chůze a jízda na kole“ nabídnou města občanům různé akce zaměřené na udržitelné formy dopravy a dopravní výchovu.
 

 
 

„Kraj Vysočina se do kampaně Evropský týden mobility opět aktivně zapojí ve všech pěti okresních městech prezentací prostředků udržitelné mobility, které představí v rámci projektu Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina,“ uvedl krajský radní a zároveň politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Martin Hyský. Zajímá vás sdílení aut a kol, nebo dopravní prostředky na ekologický pohon? Pak si přijďte do Havlíčkova Brodu, Třebíče, Jihlavy, Žďáru nad Sázavou a Pelhřimova prohlédnout a vyzkoušet elektrokoloběžky, elektrická cargo-kola nebo auto na vodíkový pohon. Dále si návštěvníci mohou ověřit své znalosti z oblasti problematiky chodců a cyklistů, navíc proběhne komentovaná ukázka první pomoci u dopravní nehody a mnoho dalšího.

Kampaň cílí také na aktuální problém „smombies“ tedy lidí, kteří jsou zahledění do svých mobilních telefonů a nevnímají, co se kolem nich děje. Protože řada dopravních nehod je způsobená těmito nepozornými lidmi, rozhodli jsme se na 8 linkových autobusů v kraji umístit grafiku, která atraktivní formou pro mládež na toto téma upozorňuje.

 

Samotná města nabídnou během celého Evropského týdne mobility několik akcí. Například v Jihlavě se v úterý 17. 9. uskuteční Den zdraví nebo Cyklojízda pro dospělé i děti, v neděli 22. 9. bude v Jihlavě jezdit MHD po celý den zdarma. Stejně tak Havlíčkův Brod bude mít celý druhý zářijový víkend MHD zdarma. V Třebíči se 21. 9. bude závodit na kolech a kolečkách, město Žďár nad Sázavou nabídne 18. 9. bohatý program na náměstí a v Pelhřimově se 20. 9. bude v rámci Evropského týdne mobility konat Den bez aut.

 

Projekt Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

Bližší informace naleznete na webových stránkách jednotlivých měst a na www.zdravykrajvysocina.cz.

 

ETMETM

 • Gabriela Šmikmátorová, odbor regionálního rozvoje
  Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.9.2019 / 9.9.2019

Počet návštěv: 2329
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek