Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Proč se učit (nejen) na Vysočině německy?

Proč se učit (nejen) na Vysočině německy?
Tento týden se v Jihlavě uskutečnilo za hojného zájmu vedení a učitelů ZŠ a SŠ setkání se zástupci institucí, které podporují německý jazyk, nebo jiné aktivity, které s němčinou souvisejí s názvem „Proč se učit (nejen) na Vysočině německy?“. Záměrem těchto a podobných aktivit společnosti Vysočina Education je podpora výuky německého jazyka v Kraji Vysočina, například působením rodilého mluvčího německého jazyka na krajských středních školách. Akce se konala pod záštitou krajské radní pro školství Jany Fialové.
 

 
 

Ředitel Jan Lontschar z Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem představil účastníkům semináře aktivity, které Tandem na podporu němčiny realizuje. Mimo jiné mají školy možnost objednat si u Tandemu bezplatnou návštěvu“ jazykového animátora“, který představí, jak se německy učit hravou formou a že němčina není vůbec tak těžká, jak vypadá. Přehled dalších aktivit Tandemu mohou zájemci nalézt na webových stránkách: http://www.tandem.adam.cz/. Iva Tesařová představila program podpory odborných praxí určený pro  SOŠ, učiliště a VOŠ a zájemce ve věku 16 – 26 let (http://www.tandem.adam.cz/sekce/skoly-a-predskolni-zarizeni/skoly/programy-a-projekty/program-podpory-odbornych-praxi). Aktivity na podporu němčiny prezentovali dále také zástupci Česko-německého fondu budoucnosti a Goethe Institutu, či Česko-německého fóra mládeže.

 

Goethe Institut připravuje v rámci projektu Šprechtíme představení této kampaně na podporu němčiny v Jihlavě, a to 1. října 2013. Všichni zájemci z řad studentů, učitelů a řad veřejnosti jsou srdečně zváni na Masarykovo náměstí od 9:00 – 17:00.

 

Seminář o možnostech výuky německého jazyka pořádaný Vysočina Education byl první z řady plánovaných aktivit. „Vysočina Education má v úmyslu vytvořit v kraji „koordinační centrum spolupráce na podporu německého jazyka“ a také ucelenou a koordinovanou nabídku aktivit na podporu němčiny v Kraji Vysočina, či  databázi učitelů německého jazyka,“ uvedl Roman Křivánek, ředitel krajské Vysočina Education.

 

  • Hana Dočekalová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Proč se učit (nejen) na Vysočině německy?
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.9.2013 / 13.9.2013

Počet návštěv: 7218
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek