Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Proběhlo druhé školení pro regionální partnery na téma místní Agenda 21 a udržitelný rozvoj

Začala série školení pro regionální partnery na téma místní Agenda 21 a udržitelný rozvoj
V rámci série školení místní Agendy 21 a udržitelného rozvoje pro zástupce obcí, škol a nestátních neziskových organizací se v minulém týdnu uskutečnilo druhé setkání, nad nímž převzal záštitu Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 a radní Kraje Vysočina. Semináře jsou v Kraji Vysočina pořádány v obcích s rozšířenou působností, a to z důvodu lepší dostupnosti pro zájemce o tuto problematiku zejména z menších obcí v jednotlivých částech kraje.
 

 
 

„Na společných školeních pod vedením zkušených lektorů z oblasti místní Agendy 21, která je metodou řízení kvality veřejné správy, se účastníci dozvědí řadu příkladů dobré praxe nejen z obcí v Kraji Vysočina, ale také z ostatních obcí České republiky,“ uvedl Martin Hyský.

 

Hostitelem v pořadí již druhého semináře zaměřeného na téma cíle udržitelného rozvoje a MA21 bylo město Náměšť nad Oslavou. Účastníky v úvodu semináře přivítal starosta Vladimír Měrka a představil město Náměšť nad Oslavou jako potenciálního zájemce o zapojení se do místní Agendy 21. Lektorka Dana Diváková i tentokrát účastníkům přiblížila principy a cíle udržitelného rozvoje  a místní Agendu 21, která napomáhá v nastavení klíčových procesů veřejné správy tak, aby bylo těchto cílů v místních podmínkách dosaženo. Pracovníci Odboru regionálního rozvoje z Krajského úřadu Kraje Vysočina uvedli aktivity spojené s realizací místní Agendy 21 na krajské úrovni a možnosti metodické a finanční podpory pro realizátory MA21 v Kraji Vysočina. Zazněla zde také řada příkladů dobré praxe. Koordinátorka Zdravého města Prachatice Marie Peřinková představila netradiční komunikaci s veřejností a zapojování mladých v jejich městě. Příkladem takovéto komunikace je projekt na podporu třídění odpadu a nadějných regionálních kapel s názvem Ekompilace tour. Marta Vencovská, koordinátorka Projektu Zdravá obec Lípa, seznámila účastníky se zkušenostmi obce s místní Agendou 21 a se způsoby udržitelného rozvoje. Pomocí propagačního videa obce Lípa poukázala na zajímavosti obce a zapojení místních částí obce do spolupráce. Na závěr koordinátorka projektu Zelená Porubě Zuzana Kotyzová osvětlila účastníkům význam a příklady využití participativního rozpočtu v Ostravě. Participativní rozpočet umožňuje obyvatelům Poruby zapojit se do rozhodování o využití určité části rozpočtu. Návrh k vylepšení mohou podávat obyvatelé starší 15 let spolu s podpisovým archem s podporou minimálně 15 dalších obyvatel. Vítězné projekty Radnice zrealizuje.

Poslední ze série školení pro zástupce obcí, škol a nestátních neziskových organizací je připravováno na září 2017, tentokrát v historií protkané Telči. Podrobnější informace budou k dispozici před konáním akce. Tato série vzdělávacích akcí probíhá v rámci projektu Podpora realizace MA21 v Kraji Vysočina, financovaného z Národního programu životního prostředí.
publicita

foto

 • Kontaktní osoba projektu Podpora realizace MA21 v Kraji Vysočina: Jana Böhmová, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 586, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Proběhlo druhé školení pro regionální partnery na téma místní Agenda 21 a udržitelný rozvoj
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.5.2017 / 19.5.2017

Počet návštěv: 1279
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek