Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Pro posílení spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem bude k dispozici více než 97 milionů Euro

Spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem
Evropská komise minulý týden schválila nový program přeshraniční spolupráce mezi Rakouskem a Českou republikou – INTERREG V-A AT-CZ, do kterého svým územím spadá také Kraj Vysočina. Ten navazuje na program Evropské územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-13 a bude podpořen více než 97 miliony Euro z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Společně s kofinancováním z národních zdrojů to představuje více než 115 milionů Euro pro projekty napomáhající k odstranění překážek a bariér, se kterými se regiony na obou stranách hranice po pádu Železné opony stále potýkají.
 

 
 

Příprava programu probíhala více než dva roky. „Jsem rád, že se podařilo program spolupráce mezi Rakouskem a Českou republikou schválit. V období 2007-13 subjekty z Vysočiny realizovaly více než 50 velmi zajímavých projektů a do regionu tím přinesly nemalé finanční prostředky. Doufám, že v nastaveném trendu budou organizace z regionu pokračovat i v nové programovací periodě, která se více zaměřuje na koncentraci některých témat,“ reagoval na schválení programu Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

 

Evropská komisařka pro regionální politiku Corinne Crețu ke schválení programu řekla: "Tento program bude mít důležitou roli v překonávání některých disparit, které stále ještě lidé v příhraničním regionu pociťují. Jde o část Evropy, která byla v minulosti rozdělena tak zvanou Železnou oponou, ale díky tomuto přeshraničnímu programu může aktivní spolupráce přinést místním lidem konkrétní výsledky. Nové pracovní příležitosti, rozvoj výzkumu a inovací, zachování jedinečného přírodního a kulturního dědictví, rozšíření špičkových technologií, které zlepší místním obyvatelům život a které nabídnou nové oblasti pro regionální růst a prosperitu."

 

Program bude zaměřen na čtyři následující prioritní osy:

Prioritní osa 1: Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací

Prioritní osa 2: Životní prostředí a zdroje

Prioritní osa 3: Rozvoj lidských zdrojů

Prioritní osa 4: Udržitelné sítě a institucionální spolupráce

 

"Mám radost z toho, že si Rakousko a Česká republika zvolily společný přístup, který bude rozvíjet příhraniční region udržitelnou a životnímu prostředí přátelskou cestou. Zachování přírodních oblastí podél hranice a šetrné využívání jejich potenciálu pro ekonomický rozvoj je důležitým krokem tím správným směrem," uzavřela komisařka Corinne Crețu.

 

Oblast programu pokrývá na české straně kraje Jihočeský, Jihomoravský a Kraj Vysočina, dále město Vídeň a severní části rakouských zemí Horní a Dolní Rakousko. Celkem zde žije okolo 6,3 milionů obyvatel.

 

Více informací a finální verzi schváleného programu spolupráce INTERREG V-A AT-CZ ke stažení naleznete na webových stránkách programu


Interreg
 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 1.7.2015 / 1.7.2015

Počet návštěv: 5132
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies