Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Přípravy na stavbu krajské knihovny v Havlíčkově Brodě pokračují

KKV
Projektová příprava na výstavbu nové budovy Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě může pokračovat. Rada Kraje Vysočina dnes na svém zasedání schválila dodavatele, který bude pracovat na dalších stupních projektové dokumentace a zajistí podklady pro vydání stavebního povolení. „Veřejná zakázka bude zadávána společně s městem Havlíčkův Brod a na následném financování se bude kraj i město podílet v rozsahu služeb vztahujících se k jim investovaným objektům,“ vysvětluje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že budovu knihovny financuje kraj a investorem sousedního dvoupodlažního parkoviště včetně příjezdové komunikace je město Havlíčkův Brod.
 

 
 

Z pěti nabídek, které hodnotící komise posuzovala, všechny kvalifikační i zákonné požadavky splnila a nejnižší cenu 2, 19 milionu korun navrhla společnost Artprojekt Jihlava, která má další stupeň projektové dokumentace v jednotlivých částech zpracovat do poloviny srpna roku 2017.

 

Objekt nové Krajské knihovny Vysočiny má vyrůst v lokalitě Ostrov. V jednom podzemním patře by měly být situovány depozitáře pro tisíce výtisků knih, dvě nadzemní patra budou sloužit pro vzdělávací a studijní účely. Sem budou umístěny úseky beletrie, dětského oddělení, naučné literatury, ale také multimediální centrum nebo  služby pro handicapované. Budoucí krajská knihovna, která má i do budoucna zajišťovat činnost městské knihovny pro občany Havlíčkova Brodu, bude také disponovat konferenčním sálem o kapacitě 100 osob, veřejným internetem a volně přístupnou kavárnou situovanou k Sázavě.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 7.11.2016 / 7.11.2016

Počet návštěv: 3391
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek