Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Přípravy na rekonstrukci Brněnského mostu v Jihlavě nabírají na tempu

Přípravy na rekonstrukci Brněnského mostu v Jihlavě nabírají na tempu
Bude to jedna z nejnáročnějších rekonstrukcí na krajských komunikacích za poslední roky. Nikoli však z důvodu zvolené technologie, ale kvůli přísným termínům a především náročné logistice a vedení objízdných tras. Řeč je o připravované rekonstrukci Brněnského mostu na silnici II/602 v centru Jihlavy. „V současné době jsme ve fázi podání žádosti o stavební povolení, vypsaná je zakázka na dodavatele celé stavby, dokončuje se majetkoprávní příprava a připravují se podklady pro spolufinancování z fondů EU,“ popisuje aktuální situaci hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Stavba za přibližně 83 miliónů korun vyřadí jednu z klíčových dopravních tepen krajského města z provozu od března do listopadu 2018. Vyžádal si to zhoršující se technický stav Brněnského mostu.
 

 
 

Z právě vyhlášené veřejné zakázky na dodavatele stavby je zřejmé, že stavební práce musí s ohledem na velice napjaté termíny probíhat za úplné uzavírky komunikace. Pro modernizaci byla zvolena technologie postupného zvedání nosné konstrukce se samostatným ošetřením každého mostního ložiska. Po dokončení této skutečně časově náročné etapy bude položena nová železobetonová deska, osazeny nové římsy a nové kovové zábradlí. Pracovat se bude i pod mostem – v plánu jsou sanace pilířů a opěr mostu, kompletně bude vyměněno odvodnění mostu. „Práce na mostě částečně omezí i pohyb pod ním, regulace pohybu veřejnosti bude přímo úměrná nutnosti zachování bezpečnosti, což nesmí být podceněno,“ upozorňuje radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Hyliš, který má za sebou už několik zásadních jednání se samosprávou města Jihlavy, které bude mít své slovo při stanovování objízdných tras a řeší, kudy povede náhradní veřejnou dopravu. „Na všechny otázky i na ty, které teprve padnou, musíme společně najít do jara uspokojivé odpovědi,“ upozorňuje Hyliš s tím, že město Jihlava je při této stavbě důležitým neinvestičním partnerem. I město však bude mít z rekonstrukce výhodu. Projekt modernizace 237 metrů dlouhého mostu počítá s mírným rozšířením vozovky,  aby bylo možné po mostě vést samostatný BUS pruh směrem do centra.


Modernizace mostu nebude výrazným způsobem zasahovat do nájezdových koridorů sousedního obchodního centra, jeho přístupnost bude po dobu rekonstrukce zajištěna.


Přesné informace o stanovení objízdných tras v tuto chvíli nejsou zatím k dispozici. Vyřízení veškeré nutné dokumentace včetně získání povolení od všech relevantních úřadů bude řešit dodavatel stavby. Veřejnost bude informována v dostatečném předstihu. Stavba je časově rozvržena tak, aby nezasáhla do zimní sezóny a pokud se nestane nic zásadního, bude most před zimou 2018 zprovozněn.


Brněnský most

  • Irena Šedová, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail pro dotazy: tisk@kr-.vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2017 / 22.9.2017

Počet návštěv: 5991
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek