Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Příprava spolupráce se Zakarpatím pro letošní rok je v plném proudu

Příprava spolupráce se Zakarpatím pro letošní rok je v plném proudu
Oprava střechy mateřské školy v Perečinu, nová okna a dveře základní školy v Zalomu, rekonstrukce budovy ambulance v Poroškovu nebo pokračující podpora výuky českého jazyka na základních školách i užhorodské univerzitě, to je jen stručný výčet navrhovaných projektů pro rok 2019, které Kraj Vysočina připravuje se svým partnerským regionem - Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. Při pracovní cestě většiny členů stálé komise na Zakarpatí v závěru minulého týdne se podařilo ve shodě se zástupci vedení Zakarpatské oblasti Ukrajiny vytipovat 13 investičních projektů rekonstrukcí školních a zdravotnických budov, i dalších 13 projektů pokračující výměny zkušeností nejen v oblasti sociálních služeb, školství, lesnictví, péči o krajinu, ale také v práci policie a hasičů.
 

 
 

„Nyní máme konkrétní soupis pečlivě vybraných projektů připraven na program březnového jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina. V případě schválení zastupitelstvem kraje už nic nebrání pustit se do jejich realizace. Za celou dobu dvanáctileté spolupráce stále dbáme na rovnoměrnou podporu celého území Zakarpatské oblasti, přičemž investice směrují jen do budov sloužících široké veřejnosti. Financování je zajištěno z poloviny Krajem Vysočina a z poloviny ukrajinskou stranou“, říká Zdeněk Kadlec, ředitel krajského úřadu a ředitel fondu ViZa.

 

Dobročinný fond ViZa byl založen právě pro zajištění finančních transferů na Ukrajinu. Přispívá do něj Kraj Vysočina i Zakarpatská oblast Ukrajiny a jsou z něho financovány veškeré projekty partnerské spolupráce. Od roku 2007 bylo realizováno více než 200 projektů. K partnerství se postupně připojují i města na Vysočině, Jihlava – Užhorod, Pelhřimov – Mukačevo, Třebíč - Rachiv, Žďár nad Sázavou - Chust, Nové Město na Moravě - Mižhirja a téměř před podpisem smlouvy stojí starostové měst Chotěboř a Tjačiv. Delegace z města Chotěboř právě k vyjednání podmínek spolupráce navštívila Tjačiv ve stejném termínu jako zástupci Vysočiny. Meziregionální spolupráce Kraje Vysočina a Zakarpatí je také oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky.


uk

uk

uk

uk

uk

uk

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2019 / 26.2.2019

Počet návštěv: 5314
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies