Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Přijďte k nám na návštěvu se Srdcem na dlani XIV

Přijďte k nám na návštěvu se Srdcem na dlani XIV
Ve středu 3. 5. 2017 ožila budova krajského úřadu nezvyklým ruchem. Sjeli se sem uživatelé domovů pro seniory a domovů pro osoby se zdravotním postižením a děti z dětských domovů a dalších spřátelených organizací. Konal se totiž už 14. ročník tradiční akce Srdce na dlani a v letošním roce byla tato aktivita doplněna o vernisáž výstavy s názvem Přijďte k nám na návštěvu. A tak se zrodila akce s názvem Přijďte k nám na návštěvu se Srdcem na dlani XIV.
 

 
 

Klienti příspěvkových organizací z oblasti sociálních služeb, které jsou zřizované Krajem Vysočina, se po dobu uplynulého roku potkávali s dětmi z dětských domovů, mateřských škol a základních škol, s dobrovolníky a dalšími zájmovými skupinami, navštěvovali se a podnikali spoustu zajímavých aktivit. Vyústěním jejich činnosti jsou obrázky, fotografie, rozmanité výrobky a hlavně spousta zážitků. Výsledky těchto setkání a společně stráveného času si mohou návštěvníci krajského úřadu prohlédnout v budově B ještě po celý měsíc květen.


Včerejší vernisáž výstavy, doplněná o program setkání Srdce na dlani byl milým zážitkem pro všechny zúčastněné, na kterém nechyběl zpěv, tanec, verše, videa, vyprávění zážitků a dobré jídlo, jako například koláčky z Lidmaně nebo jednohubky od dětí z dětského domova v Senožatech. Senioři z Onšova společně nacvičili Onšovskou Ódu na radost, kdy známé hudební dílo doplnili vlastním originálním textem a obyvatelé Domova ve Zboží si připravili scénku s nafukovacím raftem a pádly, ve které vzpomínali na svůj výlet na Slovensko. Nepřehlédnutelné malované židle se pak staly kulisou pro vystoupení klientů Domova Háj s názvem Domku, domečku, ve kterém s humorem představili svoje budoucí stěhování do transformovaných domků.


Záštitu nad celou akcí převzal 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk a návštěvníky přišel pozdravit také bývalý radní pro sociální oblast Kraje Vysočina Petr Krčál. Všechny návštěvníky krajského úřadu zveme k návštěvě výstavy.


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
  • foto: M. Šustr
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Přijďte k nám na návštěvu se Srdcem na dlani XIV
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.5.2017 / 4.5.2017

Počet návštěv: 3292
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek