Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Přibyslav získala evropské ocenění za cyklostezku do Sázavy

Přibyslav získala evropské ocenění za cyklostezku do Sázavy
Téměř 10 kilometrů dlouhá cyklostezka spojující Přibyslav a Sázavu získala v letošním roce jedno z prestižních ocenění pro nejlepší Evropské zelené stezky – Greenways 2019. Druhým místem v kategorii Nejlepší technické řešení se tak zařadila mezi atraktivní cyklostezky v Lotyšsku a Rakousku, další kategorie Příkladné iniciativy a Cenu poroty pak zcela ovládly projekty greenways ve Španělsku. Cenu osobně převzala minulý týden na lotyšském zámku Dikli náměstkyně hejtmana Jana Fischerová. „Cyklostezka Přibyslav–Sázava patří k nejoblíbenějším na Vysočině a podle našich statistik ji od dubna do září navštíví téměř 15 tisíc návštěvníků měsíčně, ať už se jedná o cyklisty, in-line bruslaře nebo pěší. Rada kraje se proto rozhodla v souvislosti s oceněním European Greenways 2019 poskytnout Přibyslavi finanční dar ve výši 50 tisíc korun,“ sdělila náměstkyně Jana Fischerová.
 

 
 

The European Greenways Association (EGWA) je mezinárodní organizace sdružující více než 50 subjektů z 16 evropských zemí působících v oblasti rozvoje cykloturistiky. „Pravidelně každé dva roky jsou udíleny i prestižní ceny úspěšným projektům, které naplňují charakteristiku tzv. greenways. Greenways jsou bezpečné a atraktivní cykloturistické trasy, které slouží rekreaci, sportu a turistice. Přirozeně vznikají podél řek, ale využívány jsou i koridory bývalých železničních tratí,“ vysvětluje krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal a doplňuje, že to je i případ cyklostezky Přibyslav – Sázava, která byla dokončena v roce 2011. Je dlouhá 8 855 m s převýšením pouhých 56 m. Trasa se vine po náspech zrušené železniční trasy v biokoridoru horního toku řeky Sázavy. Od 1. 8. 2017 je tato cyklostezka také jednou z 12 monitorovaných lokalit v Kraji Vysočina. Celkové náklady na výstavbu cyklostezky dosáhly 1,1 milionu EUR a z 85 % je pokryla evropská dotace.

 

Kompletní přehled monitorovaných lokalit na Vysočině najdete zde.


Foto: archiv Vysočina Tourism, p. o.

cyklostezka

cyklostezka

cyklostezka

  • Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2019 / 10.9.2019

Počet návštěv: 4874
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek