Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Prezident Miloš Zeman na návštěvě Kraje Vysočina: od hejtmana Jiřího Běhounka dostal kolekci skla od mistra skláře Víznera

Prezident na návštěvě Vysočiny
Poslední tři červnové dny jsou na Vysočině už tradičně ve znamení návštěvy Prezidenta ČR Miloše Zemana. Oficiální třídenní putování po jeho oblíbeném kraji začalo dnes o půl jedenácté dopoledne, kdy přijel s i manželkou Ivanou Zemanovou do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Tady ho uvítal hejtman Jiří Běhounek s manželkou Jitkou, po společném setkání prezidenta přivítali krajští zastupitelé, došlo na podpis do Pamětní knihy kraje i na předání darů.
 

 
 

První dámu potěšil originální ručně vyráběný cínový šperk z dílny Jany Kovačkové z Chotěboře. „Náhrdelník, náramek i náušnice zdobí růženín. Právě tento polodrahokam odpovídá znamení zvěrokruhu, ve kterém se manželka prezidenta narodila,“ informovala vedoucí odboru sekretariátu hejtmana Ivana Šteklová.


Hejtman Jiří Běhounek pak prezidentovi Miloši Zemanovi věnoval sadu sklenic kolekce skláře Františka Víznera ze sklárny Bohemia Machine Světlá nad Sázavou. A tradičně si prezident z návštěvy Kraje Vysočina odveze i koš regionálních potravin, ve kterém nechybí med, paštika, sušenky nebo slané tyčinky. Hejtman Jiří Běhounek dostal od prezidenta, stejně jako jeho hejtmanští kolegové, med z lánské obory, sušené houby z lánského parku a také prezidentskou slivovici.


Darům předcházela diskuze s členy krajského zastupitelstva. Miloš Zeman připomněl dlouhodobou výtku, že v Kraji Vysočina chybí kamenný hospic, připomněl kladivo na hejtmany, které představuje kniha uvádějící chátrající památky v jednotlivých regionech a v souvislosti s diskuzí jednotlivých členů rady i zastupitelů došlo na téma přijetí jednotné evropské měny, na budoucnost Evropské unie, na obchodní zájmy související s Čínou a Vietnamem a v neposlední řadě i na oblast školství. „Českému školství bych doporučoval orientaci na technické obory, namísto dnešní přehnané orientace na obory humanitní, a druhým důležitým bodem je budování pyramidy od základů, tedy klást důraz na základní vzdělání a teprve následně se zabývat problematikou vysokých škol, které jsou, podle mého názoru, přetíženy studenty, kteří na vysokoškolské studium nemají,“ nechal se slyšet prezident Miloš Zeman.


Dnes při své cestě po Vysočině Miloš Zeman zavítá do Smrčné, setká se s místními obyvateli na fotbalovém hřišti, kde symbolicky poklepe na medomet a slavnostně otevře Včelí naučnou stezku. Na 16.00 přijede do Třeště, aby se v Zámeckém hotelu Třešť setkal s vedením města i s občany. Zítra navštíví Jadernou elektrárnu Dukovany a město Humpolec a v pátek, poslední den oficiální návštěvy Kraje Vysočina, ho budou vítat ve Vesnici Kraje Vysočina roku 2017 v Heřmanově s Heřmanovskou jeřabinkou.


Po skončení oficiální návštěvy se prezident Miloš Zeman tradičně přesune na svou chalupu v Novém Veselí, kde si bude užívat 14denní dovolenou.

Foto

foto
foto

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.6.2017 / 28.6.2017

Počet návštěv: 5267
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek