Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Prezident Miloš Zeman chce na pulty více českých brambor

Prezident Miloš Zeman chce na pulty více českých brambor
Prezident České republiky Miloš Zeman dnes ukončil oficiální třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Zeman přijel na pozvání vysočinského hejtmana Jiřího Běhounka a krajské rady. Poslední kilometry oficiální návštěvy prezidentská kolona najela na Třebíčsku a Bítešsku. Kromě toho, že prezident České republiky napříč regionem podpořil rozšíření kapacit Jaderné elektrárny Dukovany, která je významným zaměstnavatelem v regionu, vyslovil se i pro zvýhodnění pěstování konzumních brambor, které v současné době patří do velice úzké skupiny potravinářských komodit, které nejsou žádným způsobem dotovány a jejich produkce v posledních letech stále klesá.
 

 
 

Nelíbí se mu, že na pulty českých obchodů přichází levné a často i nekvalitní brambory např. z Egypta. „Jsou dotovány pouze brambory pro škrobárenský průmysl, ale nejsou dotovány konzumní brambory. A možná proto dovážíme ty nekvalitní egyptské," prohlásil při závěrečné tiskové konferenci Miloš Zeman. Podle informací zemědělců, se kterými se prezident sešel už včera, za posledních 30 let klesla výměra pozemků osázených bramborami o 90 %. „Chtěl bych doporučit – jezte brambory, pokud možno ty české,“ vzkázal prezident prostřednictvím médií spoluobčanům.

 

„Tři dny jsme věnovali pozornost problémům zemědělství a péče o ochranu krajiny nejen na Vysočině.  Hovořili jsme o energetice a dopravní dostupnosti dálnice D1 i o zaměstnanosti. Jako hejtman Kraje Vysočina jsem obdržel několik úkolů: zvýšit pozornost o kulturní památky, naplánovat konkrétní termín pro avizované sázení stromů. Při další návštěvě Vysočiny vyslovil pan prezident přání navštívit leteckou základnu v Náměšti nad Oslavou,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.6.2014 / 27.6.2014

Počet návštěv: 9071
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies