Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Prezentiádu v Jihlavě vyhráli BaciVíci a Eďáci

Prezentiáda
Studenti středních a žáci základních škol dnes na Gymnáziu Jihlava soutěžily v Prezentiádě. Záštitu nad letošním ročníkem týmové soutěže, kterého se zúčastnilo pět týmů středoškoláků a tři týmy žáků 6. až 9. tříd základních škol, převzala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která se zúčastnila ranního zahájení soutěže. „Studenti měli ve svých prezentacích zajímavé postřehy a často byli inspirativní. Každý tým to pojal po svém a i týmy ze základních škol měly prezentace na velmi vysoké úrovni,“ zhodnotila výstupy soutěžících radní Jana Fialová.
 

 
 

Za základní školy slaví vítězství v krajském kole BaciVíci ze ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou. Ondřej Balcar a Michal Vítek měli připravenou scénku o každodenní závislosti na internetu, a že je někdy zajímavější vyrazit na houby nebo na ryby než sedět u počítače a „pařit“ hry. Porotu zaujali svým originálním vystoupením. Na druhém místě skončili soutěžící z Gymnázia Jihlava. Lukáš Weselý a Tomáš Bárta porotě představili, jak moc jsou podle nich jednotlivé instituce závislé na používání internetu a co by se stalo, kdyby den nefungoval. Oba týmy si vybrali téma Den bez internetu.


To studenti středních škol měli na výběr z témat Kde domov můj a Co si odnášíme ze školy. Nejlepší výkon předvedli Eďáci ze SOŠ Nové Město na Moravě ve složení Adam Mrákava, Tomáš Volf a David Šrubař, kteří měli tři jednotlivé vstupy s informacemi o hymně, o nejzajímavějších záležitostech v Česku a o rodině. Porotě se zamlouvala jejich týmová spolupráce a vhodně připravená prezentace. Druzí skončili Ajťáci Jana Pavlátová a Šimon Rácz ze SPŠ a SOU Pelhřimov, kteří se zaměřili na téma Co si odnášíme ze školy. Představení pojali studentskou formou a líčili, jak vznikají přezdívky učitelů a jak fungují vztahy ve třídě.


Soutěž si klade za cíl zábavnou formou rozšířit počítačovou gramotnost, rétorické a prezentační schopnosti účastníků,“ připomněl organizátor Martin Hurych. Prezentiáda má tři soutěžní úrovně. V nominačním kole připravili účastníci prezentaci, v dnešním krajském kole tuto prezentaci doprovázeli ústním projevem. Do celorepublikového finále 14. a 15. dubna, které se uskuteční na půdě ekonomicko-správní fakulty v Brně, postupují vítězové obou kategorií. Týmy na druhém místě budou bojovat o divokou kartu a o postup do finále.

 

Kategorie ZŠ

1. místo BaciVíci Ondřej Balcar a Michal Vítek ze ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou

2. místo GJA tým, Lukáš Weselý a Tomáš Bárta z Gymnázia Jihlava

3. místo Oxyteam Micheala Heralová a Valérie Bártová ze ZŠ Nové Město na Moravě

 

Kategorie SŠ

1. místo Eďáci Adam Mrákava, Tomáš Volf a David Šrubař ze SOŠ Nové Město na Moravě ve složení

2. místo Ajťáci Jana Pavlátová a Šimon Rácz ze SPŠ a SOU Pelhřimov

3. místo A.G.O. Adam Širajch, Gabriela Kocourková a Ondřej Bednář ze SPŠ stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.4.2016 / 8.4.2016

Počet návštěv: 3509
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek