Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Prezentace z konference "Extremismus"


 
 
 

Konference na téma "Extremismus" 

Ve dnech 5. a 6. března 2012 se na Kraji Vysočina,  v rámci individuálního projektu „Podpora systému primární prevence sociálně patologických jevů“,  uskutečnila konference zaměřená na problematiku extremismu, nad kterou převzal záštitu Doc. JUDr. PhDr. Miroslav Mareš, PhD. z Katedry politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Akci úvodním slovem zahájil krajský radní pro sociální oblast, multikulturní spolupráci a prevenci sociálně patologických jevů Mgr. et Bc. Petr Krčál.

Během dvoudenního programu na konferenci vystoupilo celkem dvanáct odborníků na problematiku extremismu. Díky příspěvkům od zástupců z řad Masarykovy univerzity a organizace Imperativ, o.s., nabídl první den účastníkům určitý teoretický vhled do problematiky. Ten byl během dalšího dne doplněn zkušenostmi z praxe, poskytnutými policisty z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a Krajského ředitelství Kraje Vysočina.

„Pro každou společnost je velmi nebezpečná jakákoliv extrémní ideologie, která vede k upřednostňování autoritativních nebo výslovně diktátorských režimů. Důsledkem mnohdy bývá odmítání demokracie a také odmítání principu rovnosti. Jsem proto rád, že jsme s extrémními projevy v naší společnosti mohli seznámit zástupce pedagogické veřejnosti, spolky, občanské sdružení a nestátní neziskové organizace, které  pracují v sociálním prostředí škol a mohou  neformálně vysvětlovat  škodlivost extrémních pohledů a postojů, a to dětem a mládeži“, řekl v průběhu konference radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

Cílem konference bylo seznámit účastníky s projevy extremismu, se kterými se dnešní společnost potýká. Lektoři se věnovali nejen pravicovému a levicovému extremismu, jehož projevy jsou v současnosti nejvýraznější, ale pozornost byla mimo jiné věnována  tzv. diváckému násilí při sportovních utkáních nebo problematice sekt. Prostor byl věnován i brutálnímu norskému útoku, který byl spáchán A.B.Breivikem. Konference se zúčastnili pedagogové, policisté, pracovníci Probační a mediační služby ČR, zástupci nestátních neziskových organizací a také pracovníci orgánu sociálně právní ochrany dětí při městských úřadech.

 

Odkazy


 
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu
Počet návštěv: 56489

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek