Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Preventivní akce v Kraji Vysočina si lidé oblíbili

Zdravý kraj
Kraj Vysočina si každoročně připomíná Světový den zdraví a tradičně pořádá několik akcí na podporu prevence. „Ta hraje při předcházení řady onemocnění nezastupitelnou úlohu, a proto podobné aktivity hodnotíme jako důležité. Je skvělé, že jsou v Kraji Vysočina oblíbené a těší se velké návštěvnosti, uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský, který připomněl, že tématem letošního ročníku byla podpora prevence diabetu.
 

 
 

První akcí v rámci Světového dne zdraví byl 5. dubna Den zdraví pro neslyšící, který uspořádal Zdravý Kraj Vysočina ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem v Jihlavě a Svazem neslyšících a nedoslýchavých v ČR. Účastníci si mohli nechat měřit krevní tlak, BMI nebo procento tělesného tuku. Vyslechli si přednášku o diabetes mellitus a mohli absolvovat poradenství o zdravém životním stylu. Zástupci SZÚ zodpověděli mnoho dotazů na téma prevence nemocí nebo správné výživy.  K dispozici byla celá řada zdravotně osvětových materiálů. Na závěr si přítomní protáhli těla při ukázce zdravotního cvičení. Celý program byl tlumočen do znakové řeči.


Den zdraví se konal také v Nemocnici Jihlava 7. dubna. Cílem bylo zdůraznit význam prevence při předcházení řady onemocnění, jako je diabetes nebo zhoubné nádory. Modrou spojovací chodbou v přízemí areálu nemocnice prošlo v průběhu akce několik stovek návštěvníků. Mohli si nechat změřit glykémii, BMI, krevní tlak nebo cholesterol. Kuřákům testovali obsah oxidu uhličitého v plicích a Poradna pro odvykání kouření jim nabízela svou pomoc. Důležitost správného mytí a dezinfikování rukou představila epidemiologická sestra. Ženy se pak dozvěděly podrobnosti o prevenci rakoviny prsu a měly možnost nechat se vyšetřit na mamografu bez žádanky. Ve stánku VZP získali návštěvníci informace o preventivních programech a velký zájem vzbudil oblek simulující stáří. V kožní ambulanci si více než tři desítky návštěvníků nechaly zdarma vyšetřit znaménka. Ti, kteří měli pozitivní nález, se podrobí dalšímu vyšetření. V neposlední řadě zástupci Zdravého Kraje Vysočina podávali informace o plánovaných preventivních a osvětových akcích v letošním roce.


Další podobnou preventivně osvětovou akcí, kterou uspořádá Zdravý Kraj Vysočina, bude Krajský diabetologický den, který se uskuteční tradičně letos v listopadu, a to už po deváté.


  • Jana Böhmová, Odbor regionálního rozvoje,
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 586, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz.
  • Fotografie převzaty z fotoarchivu Nemocnice Jihlava

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 20.4.2016 / 20.4.2016

Počet návštěv: 4530
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek