Cesta: Titulní stránka > Servis pro
Ve dnech 16. – 17. října 2019 se uskuteční v Brně 2. ročník Národních dnů prevence. Mimo dvoudenní konference na
téma „Zkušenosti měst v prevenci“ bude připravena výstava a prezentace organizací, které se věnují prevenci.
Součástí bude i slavnostní večer, na kterém budou předána ocenění za nejlepší projekty.
Kraj Vysočina ve spolupráci s Intervenčním centrem Kraje Vysočina vytvořil preventivní brožury a komiksy s tématikou domácího násilí, které jsou určeny zejména studentům středních škol na Vysočině jako podpůrný materiál při přednáškách pracovníků centra.
V září, říjnu a listopadu letošního roku nabídne prostor divadelní zkušebny Horáckého divadla Jihlava nové vzdělávací představení pro seniory s názvem SMOLAŘ. Scénář představení odráží nejčastější triky, kterými se podvodníci snaží starší populaci oklamat a podvodně ze seniorů vylákat peníze, například vydáváním se za příbuzného, prodejem předražených zdravotnických pomůcek a vitamínů, nevýhodnými nákupy přes internet nebo sjednáváním nevýhodných smluv přes telefon. Divadelní představení SMOLAŘ se na podzim uskuteční v šesti termínech.
Odjeďte na dovolenou s pocitem, že jste udělali vše pro to, abyste předešli vloupání do vašeho domova. Obecně může bezpečnost domu či bytu každý z nás ovlivnit tím, že bude dodržovat základní jednoduchá organizační opatření, která nevyžadují žádné finanční náklady.
Projekt Kraje pro bezpečný internet je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR spojené s úsilím zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoc.
Evropský policejní úřad Europol spustil v pondělí 19. června 2017 kampaň s názvem #SayNo! ("ŘEKNI NE!") varující před znepokojivým rychlým nárůstem počtu případů sexuálního nátlaku a vydírání dětí v online prostředí a upozorňuje zejména na nebezpečnost online komunikace.
Zastupitelstvo Kraje Vysočina dne 29. 1. 2019 svým usnesením č. 0059/01/2019/ZK schválilo Výzvu Grantového programu Prevence kriminality na rok 2019. Sběr žádostí bude probíhat od 4. 3 - 18. 3. 2019.
Odbor prevence kriminality Ministerstva vnitra nechal zpracovat reprezentativní výzkum veřejného mínění zaměřený na postoje občanů k prevenci kriminality a k bezpečnosti včetně důvěry občanů v bezpečnostní složky v rámci ČR i v jednotlivých krajích. Dotazník připravilo Ministerstvo vnitra (odbor prevence kriminality) ve spolupráci se členy Republikového výboru pro prevenci kriminality. Zjištění průzkumu byla rozdělena do 5 kapitol: 1. Prevence kriminality, 2. Vlivy na kriminalitu, 3. Vnímání a hodnocení Policie ČR, 4. Občané a kriminalita, 5. Postoje k vybraným tématům.
Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo usnesením č. 0387/05/2016/ZK dokument Koncepce prevence kriminality Kraje Vysočina na léta 2017 až 2020. Nástrojem plnění opatření obsažených v Koncepci jsou roční programy prevence kriminality, které vymezí hlavní bezpečnostní problémy, způsob jejich řešení a finanční zabezpečení. Koncepce byla zpracována na základě Strategie prevence kriminality České republiky na léta 2016 až 2025, která umožňuje čerpat státní dotace na projekty prevence kriminality za splnění stanovených podmínek. Jednou z podmínek je schválení programu prevence kriminality na rok 2018.
Vláda ČR schválila koncepci k ochraně měkkých cílů. Koncepce si klade za cíl vytvořit fungující národní systém ochrany měkkých cílů, díky kterému bude možné pružně, komplexně a rychle reagovat na hrozby útoků na měkké cíle vyplývající ze situace jak v zahraničí, tak v České republice. A kromě toho pomocí národního systému ochrany měkkých cílů dosáhnout stavu, kdy bude podstatná část měkkých cílů v České republice potenciálně ohrožených teroristickým či obdobným útokem připravena na něj zareagovat tak, že budou případné škody násobně nižší, než kdyby je zastihl nepřipravené.
Každý extremismus zaměřený na získání davu začíná podobně. Napřed svým potencionálním příznivcům řekne, že by se měli mít lépe. Nic pro to nemusí udělat. Na to každý jednodušší jedinec rád slyší. Stačí, že mu je dáno od narození být příslušníkem nějaké skupiny. Někde Čechem, jinde Němcem či Slovákem. Jinde a jindy zase bělochem nebo jinak rasově čistým jedincem. Pak je třeba najít toho, kdo může za to, že se nemáme lépe. Najít nepřítele. Někdy je to černoch, jindy Žid, Rom nebo každý původem „cizinec“, v jiných časech bolševik nebo kapitalista, na jiných místech je to zase běloch nebo křesťan.
Příručka se věnuje tématice krizové komunikace, terorismu, setkání s podezřelou zásilkou či nálezu podezřelého předmětu, psychosociální pomoci a obsahuje další zajímavé informace.
Sociologický průzkum veřejného mínění o názorech obyvatel Kraje Vysočina na kriminalitu, prevenci kriminality a kyberkriminalitu.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, 2002–2017 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti | Mobilní verze Přihlásit se