Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Přeshraniční veřejná diskuze v Raabsu/Thaya na téma "Jaderná energetika"

Přeshraniční veřejná diskuze v Raabsu/Thaya na téma
Přibližně 170 návštěvníků z České republiky a Rakouska se 19. ledna zúčastnilo diskuze významných odborníků, politiků a diplomatů k polarizujícímu tématu jaderné energie. Ještě nikdy se v regionu Waldviertel nekonala srovnatelná a tak vysoce obsazená akce – za českou stranu se zúčastnili Ing. Dana DRÁBOVÁ, Ph.D., předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a Ing. Tomáš ŽÁK, MBA, ředitel jaderné elektrárny Dukovany. Postoj Kraje Vysočina objasnil hejtman MUDr. Jiří BĔHOUNEK.
 

 
 

Za rakouskou stranu se této velmi přátelsky, klidně a uctivě vedené diskuze zúčastnili Prof. Dr. Wolfgang KROMP a Dipl.-Ing. Emmerich SEIDELBERGER, oba z Ústavu pro výzkum bezpečnosti a rizik z Vídeňské Univerzity přírodních zdrojů a věd, stejně jako Dipl.-Ing. Andreas MOLIN ze Spolkového ministerstva zemědělství a lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství, který se zúčastnil ve své funkci  vedoucího oddělení jaderné koordinace.

 

K těmto osobnostem se připojili i jeho excelence velvyslanec České republiky ve Vídni Dr. Jan KOUKAL a také Dipl.-Ing. Peter ALLEN, protiatomový pověřenec z Úřadu Dolnorakouské zemské vlády, kteří se sice nezúčastnili přímo debaty na pódiu, ale přesto přiblížili publiku základní pozice Česka (široká podpora veřejnosti pro jadernou energii) a Dolního Rakouska (kategorické odmítnutí jaderné energie) v otázkách jaderné energie.

 

S rutinou a suverenitou vedl Dr. Reinhard LINKE celou diskuzi, která měla za cíl ukázat širokému publiku rozdílné pozice českých a rakouských vědců a politických zástupců a dovést řeč na centrální body této kontroverze.

 

Tato akce konaná v rámci přeshraničního projektu podpořeného z programu Evropská územní spolupráce Rakousko-Česká republika 2007-2013 „Kulturní krajiny a identity podél česko-rakouské hranice – 60 let EU“ byla jasným znamením připravenosti obou stran vyslechout si argumenty druhé strany, naučit se je hodnotit a pochopit. Jak čeští tak rakouští mluvčí opakovaně zdůraznili, že před několika lety by bylo nemožné vést takový klidný, ohleduplný a především konstruktivní dialog, jako tomu bylo během veřejné diskuze v Raabsu an der Thaya.

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 2.2.2012 / 2.2.2012

Počet návštěv: 8593
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek