Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Přeshraniční projekty s Rakouskem se úspěšně realizují také v Kraji Vysočina. Aktuálně bylo schváleno šest z nich

Přeshraniční projekty s Rakouskem se úspěšně realizují také v Kraji Vysočina. Aktuálně bylo schváleno šest z nich
Na začátku tohoto týdne se konal ve Velkých Pavlovicích na jižní Moravě 8. Monitorovací výbor programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko – Česká republika, kde byly projednávány další přeshraniční projekty předložené v tomto programu. Celkem bylo schváleno 11 projektů, z toho u šesti z nich bude do realizace zapojena organizace z Kraje Vysočina. „Můžeme se těšit na projekty v oblasti podpory a ochrany přírodního dědictví, konkrétně mokřadů a rašelinišť, další projekty se dotýkají například tématu cirkulární ekonomiky, spolupráce výzkumných institucí, nebo spolupráce a síťování vysokých, středních i základních škol,“ uvedl na místě náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
 

 
 

Mezi úspěšnými žadateli z kraje, kteří se budou v následujících letech podílet na přeshraničních aktivitách se svými rakouskými partnery, jsou například vědeckovýzkumná instituce Centrum excelence Telč, krajské organizace Vysočina Education a Vysočina Tourism, Vysoká škola polytechnická Jihlava, Muzeum Vysočiny Jihlava, město Telč, mikroregion Telčsko, nebo Energetická agentura Vysočiny a Svazek obcí pro komunální služby Třebíč. 


Další výzva programu pro podávání projektových žádostí končí 3. dubna 2020. Projektové záměry je potřeba v dostatečném předstihu konzultovat s příslušnými regionálními subjekty jednotlivých partnerů projektu. Kontakty na konzultační místa regionálních subjektů spolu s potřebnými informacemi o programu naleznete na www.at-cz.eu/cz/kontakty/regionalni-subjekty.


Přeshraniční projekty s Rakouskem se úspěšně realizují také v Kraji Vysočina. Aktuálně bylo schváleno šest z nich

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Přeshraniční projekty s Rakouskem se úspěšně realizují také v Kraji Vysočina. Aktuálně bylo schváleno šest z nich
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.10.2019 / 25.10.2019

Počet návštěv: 1897
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek