Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Přes třicet projektů podporující oblast rodinné politiky si rozdělí téměř 650 tisíc korun

Rodina
Téměř všechny přihlášené projekty mateřských center a dalších organizací zabývajících se vzdělávacími, informačními, poradenskými nebo volnočasovými aktivitami pro rodiny získají finanční podporu od Kraje Vysočina. Bezmála 650 tisíc z dotace na podporu projektů v oblasti prorodinné politiky si rozdělí 25 žadatelů, například domů dětí a mládeže, mateřských center, charit, ale i rodinných center, která získají podporu na 32 realizovaných projektů.
 

 
 

Jednotlivé organizace, které zajišťují akce v souladu s koncepcí rodinné politiky Kraje Vysočina, si mohly zažádat až o 25 tisíc korun. Hodnotící komise následně žádosti vyhodnotila a prostředky schválila těm žadatelům, kteří měli formální náležitosti v pořádku a spadali zaměřením svých aktivit do vyhlášeného dotačního programu. „Předložené žádosti prokázaly, že projekty v oblasti prorodinné politiky jsou důležitou součástí nabídky sociálně orientovaných aktivit v Kraji Vysočina. Jednotlivé organizace svým uživatelům nabízí aktivity zaměřené na prohloubení vzdělání, osobnostní rozvoj, náměty na vyplnění volného času, možnost sdílení a konzultací problémů v oblasti rodinného života a maminkám na mateřské nebo rodičovské dovolené možnost prevence sociální izolace,“ uvedla Věra Švarcová, vedoucí Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina.


V loňském roce se do této výzvy přihlásilo celkem 33 subjektů, mezi které bylo rozděleno 632 tisíc korun. Podpořena byla převážně mateřská centra, mezi úspěšné žadatele ale patřila i Základní umělecká škola Třešť se svým projektem hudebního vzdělávání seniorů nebo Centrum pro rodinu Vysočina, které se ve svém projektu zaměřilo na zkvalitňování rodičovských kompetencí a řešení obtížných situací při výchově dětí.

 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.11.2016 / 1.11.2016

Počet návštěv: 1808
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek