Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Premiéra Horáckého divadla Jihlava: ROMEO A JULIE

Romeo a Julie
Horácké divadlo si nadělilo k narozeninám Shakespeara a zve diváky na novinku ve svém repertoáru. „I přesto, že premiéra jedné z nejhranějších her Romea a Julie, kterou uvádí krajské divadlo už o víkendu, je zcela vyprodaná, má veřejnost možnost potleskem odměnit herecké obsazení na kterékoli další repríze,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Titulní role byly svěřeny Vladimíře Čakové a Danielu Ondráčkovi, novému členovi souboru a čerstvému absolventu brněnské JAMU.
 

 
 

V sezoně, jejímž leitmotivem je „Teď a tady“, má tento intenzivní milostný příběh Romea a Julie na repertoáru svá hluboká opodstatnění. Vedle poselství o velké lásce, která nás umí zpřítomnit v časoprostoru, jde i o ohromující aktuálnost Shakespearovy hry ve všech jejích rozměrech, tedy i ve vhledu do společnosti s pokřivenými hodnotami.

 

Romeo a Julie, Horácké divadlo Jihlava

 

Příběh lásky dvou mladých lidí je tragický v jejich osamocenosti, s níž stojí sami proti všem, proti nepochopení svých rodičů, proti celému světu, který nevidí, neslyší a nevnímá.  A tak se tato inscenace dotýká tématu generačního střetu, konformity a vzpoury, samoty ve společnosti, střetu vyznávaných hodnot (láska versus společenská prestiž a postavení). Pod tíhou rodové nenávisti, ve světě stále přítomné války (jejíž příčiny už mimochodem nikdo nepamatuje) je potřeba žít naplno a svou lásku prožít intenzivně a nekompromisně.

 

„Hledáme v celém příběhu skutečné současné lidi, kteří se trápí, radují a hledají sami sebe i cestu k druhým,  stejně jako my.  A budeme hrát o tom, co se stane, když rodiče nevnímají své děti, když na ně zapomenou, když rezignují na snahu porozumět jejich světu. Budeme hrát o tom, co se stane, a proč se stane, že rodiče zradí své děti… ,“ říká o inscenaci její režisér Pavel Šimák, který jako režisér a umělecký šéf působil v předchozích letech v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě a v pražském Divadle Na Fidlovačce. 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Premiéra Horáckého divadla Jihlava: ROMEO A JULIE
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2015 / 27.10.2015

Počet návštěv: 6412
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek