Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Premiéra Chvilek

Chvilky
Především v lokacích Kraje Vysočina natáčela režisérka Beata Parkanová svůj film Chvilky, ve kterém hlavní roli mladé dívky Anežky svěřila Jenovéfě Bokové. „Stejně jako Vysočina byla k natáčení vybrána už při psaní scénáře, bylo jasno i o hlavní roli, o nikom jiném, než o Jenovéfě jsem neuvažovala,“ prozradila Beata Parkanová. Film Chvilky měl svou předpremiéru v Jihlavě 1. listopadu 2018, mezi první diváky ale patřilo publikum letošního Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Příští rok se film objeví i ve slovenské filmové distribuci.
 

 
 

Beata Parkanová: Nejhezčí na filmu je blízkost a důvěra lidí, kteří se mnou pracovali

Chvilky Beaty Parkanové jsou pospojované dialogové scény s precizně postavenými replikami inspirovanými odpozorovaným životem. Mladá slečna Anežka prožívá navenek plný život se svou rodinou, ale nikdo jí nenaslouchá, cítí se sama, jediné co jí dělá společnost jsou její housle. V tomto případě režisérka využila autentický přednes hlavní hrdinky ztvárněné Jenovéfou Bokovou. „Na roli houslistky jsem se připravovala dvacet let,“ dodává s úsměvem talentovaná Janovéfa, která svou procítěnou hrou na housle doplnila film o hudební stopu. „To, že Jenůfka hraje na housle se sešlo. Má-li člověk v životě něco, co miluje, je to jeho naděje,“ doplňuje Beata Parkanová, která ve vlastním scénáři pro film postupně odkrývá psychicky náročný život slečny, která vlastně neví, co přesně chce.

Scény z osobního života mladé slečny Anežky byly zasazeny mimo jiné do ulic Jihlavy a Velkého Meziříčí a okolí Dědkovské hory.

 

Film Chvilky režisérky Beaty Parkanové mohl vzniknout i díky podpoře Kraje Vysočina. Slavnostního promítání předpremiéry v Jihlavě se účastnila také náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

ChvilkyChvilkyChvilky

 

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Premiéra Chvilek
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.11.2018 / 2.11.2018

Počet návštěv: 2023
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek