Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Premiér Bohuslav Sobotka ocenil transformaci sociálních služeb v Kraji Vysočina

Návštěva premiéra
Svou celodenní návštěvu na Vysočině zahájil dnes ráno předseda vlády Bohuslav Sobotka v Proseči u Pošné na Pelhřimovsku, kde slavnostně otevřel nový pavilon Domova se zvláštním režimem pro osoby po autonehodách a mozkových příhodách. Premiér ocenil, že Kraj Vysočina se dlouhodobě zaměřuje na transformaci sociálních služeb a celou stavbu financoval ze svého rozpočtu. „Zázemí je v oblasti sociálních služeb velmi důležité. Neméně podstatné je ale také finanční ohodnocení pracovníků, kteří denně vynakládají fyzické i psychické úsilí, aby se o klienty postarali,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka s tím, že se podařilo k srpnu letošního roku zvýšit příspěvek na péči o 10 % a dál se chce zaměřit na zvýšení platů v sociální oblasti.
 

 
 

Od rána doprovází premiéra Bohuslava Sobotku po Vysočině také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marková. „Kraj Vysočina dávám za vzor všem ostatním krajům. Jednou budeme sociální služby potřebovat všichni a já bych si přála, aby byly podobně komfortní nejen v Kraji Vysočina, ale po celém Česku,“ ocenila ministryně Michaela Marksová.


Premiéra Bohuslava Sobotku, ministryni Michaelu Marksovou i předsedu senátu Milana Štěcha přivítalo v Proseči vedení Kraje Vysočina v čele s hejtmanem Jiřím Běhounkem. Dopoledne se ještě návštěva přesunula do jihlavské společnosti Jihlavan airplanes, kde je vítal předseda představenstva společnosti Igor Stratil a kde si premiér prohlédl výrobu letadel a podiskutoval s vedením firmy.


Odpolední program se zaměřuje na oblast zdravotnictví a průmyslu. Na Vysočinu proto dorazí také ministr Svatopluk Němeček a náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický. V první odpolední části si premiér se svou delegací prohlédne dispečink Zdravotnické záchranné služby a letecké záchranné služby, podiskutuje s lékaři a ostatním zdravotnickým personálem a v podvečerních hodinách si prohlédne zázemí podniku DIAMO v Dolní Rožínce. Svou celodenní návštěvu pak ukončí prohlídkou průmyslové zóny v Bystřici nad Pernštejnem. 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 16.5.2016 / 16.5.2016

Počet návštěv: 3703
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek