Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Premiér Bohuslav Sobotka navštívil jihlavskou nemocnici i důl Rožná v Dolní Rožínce

Premiér v Nemocnici Jihlava
Premiér Bohuslav Sobotka při své návštěvě v pondělí 16. května na Vysočině uvedl, že prosazuje od příštího roku zvýšení platů zdravotníků o 10 %. V rámci celodenní cesty po kraji zavítal mimo jiné do Nemocnice Jihlava a prohlédl si zázemí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, podiskutoval o zajištění letecké záchranky, setkal se se zdravotníky a v prostorách urgentního příjmu společně s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem odpovídal na dotazy novinářů.
 

 
 

V nemocnicích na Vysočině chybí přibližně 100 lékařů a 50 ostatních zdravotníků. V případě lékařů jde především o problematiku spojenou se splněním maximálního počtu přesčasových hodin dle zákoníku práce. „Žádné nemocniční oddělení se zatím kvůli nedostatku personálu nemuselo zavřít nebo zásadně omezit provoz,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a připomněl, že Kraj Vysočina poskytuje nemocnicím v případě uzavření pracovního poměru s novými lékaři na vybraných oborech od roku 2010 pobídku 100 tisíc korun, u zdravotnického personálu je to 30 tisíc korun. Kraj také podporuje vzdělávání studentů lékařství z Masarykovy univerzity v jihlavské nemocnici, které funguje od loňska.

 

V podvečer premiér navštívil Žďársko. V Dolní Rožínce se setkal s vedením podniku DIAMO a se starosty a zástupci firem v mikroregionu Bystřicko. „Tématem byl útlum těžby uranu v tamějším dole, jeho následné uzavření a budoucí propouštění zaměstnanců. „Z těžebního závodu má být propuštěno zhruba 200 až 300 lidí, podobný počet nových pracovních míst ale slíbili vytvořit dva noví investoři v průmyslové zóně Bystřice nad Pernštejnem. Na její dobudování dostane město státní dotaci ve výši 17 miliónů korun, a tak sníží sociální dopady ukončení těžby,“ uvedl premiér přímo v dole Rožná I v Dolní Rožínce.

Rožná je posledním fungujícím uranovým dolem nejen v Česku, ale i ve střední Evropě, v provozu je skoro 60 let. Letošek bude posledním rokem s aktivní těžbou.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 17.5.2016 / 17.5.2016

Počet návštěv: 4209
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek