Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Přehled dosavadního rozdělení státních i krajských dodávek osobních ochranných pomůcek a dalšího materiálu na území Kraje Vysočina

Kraj Vysočina přináší přehled dosavadního přerozdělení osobních ochranných pomůcek doručených prostřednictvím dodávek ministerstva vnitra a ministerstva zdravotnictví a určených poskytovatelům zdravotnických a sociálních služeb na území regionu.
 

 
 

„Reagujeme tak na četné dotazy na rozdělování státních dodávek materiálu ze strany poskytovatelů zdravotní a sociální péče. Při dělení státem dodaných OOP se řídíme doporučeními, která dodávky doprovázejí. Je pravdou, že se mnohdy avizované množství reálně rozchází s množstvím dodaným, což je dáno kapacitou nakládky letadel v Číně. Nově na základě žádosti České stomatologické komory a České lékárnické komory si distribuci ochranných pomůcek do stomatologických ordinací a lékáren zajišťují tato profesní sdružení sama. Kraj zásobuje lůžková zdravotnická zařízení, záchranku, ambulantní sektor, sociální služby a část OOP byla dodána i na obce s rozšířenou působností pro pracovníky v nezbytných veřejných službách,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.  

 

Statistika níže se týká dodávek osobních ochranných pomůcek zajišťovaných pro Kraj Vysočina státem. Ty jsou na základě pokynů jednotlivých ministerstev rozdělovány mezi ambulantní lékaře, praktické lékaře, ordinace pediatrů a specialistů. Stav k 7. dubnu 2020, 8:00 hodin

 

pomůcky


Počet distribuovaných ochranných osobních pomůcek na obce s rozšířenou působností na území Kraje Vysočina: Do dnešního dne bylo na patnáct pověřených obecních úřadů odesláno z centrálního skladu Kraje Vysočina celkem 100 tisíc respirátorů FFP1 a 800 respirátorů FFP2. Dalších 5,5 tisíce respirátorů FFP2 bylo z poloviny z vlastních zásob Kraje Vysočina a z poloviny z dodávek státu vyčleněno pro řidiče linkové regionální dopravy.

 

Z vlastních zdrojů do této chvíle nakoupil Kraj Vysočina 205 tisíc kusů jednorázových roušek, dalších zhruba půl milionu je k dodání zasmluvněno ke konkrétním termínům. Tyto roušky byly distribuovány do zdravotnických a sociálních zařízení bez ohledu na zřizovatele. Přibližně 235 tisíc jednorázových rukavic bylo rozděleno především mezi sociální zařízení. Látkové roušky v počtu 65 655 kusů ušité dobrovolníky a spolupracujícími firmami z látek dodaných Krajem Vysočina byly distribuovány do nemocnic, do krajských i státem zřizovaných dětských domovů, diagnostických ústavů, do domovů pro seniory bez ohledu na zřizovatele, městským policiím i dopravcům . Respirátory FFP2 v řádech tisíců kusů byly rozděleny mezi obsluhy ČOV, pohřební služby nebo dopravce. Kraj Vysočina nakoupil dále více než 25 tisíc kusů jednorázových pokrývek hlavy, 50 tisíc obalů na obuv, 3 tisíce ochranných brýlí.

Kraj Vysočina už v minulém týdnu distribuoval mezi všech patnáct obcí s rozšířenou působností k využití pro jejich spádovou oblast 16 tisíc litrů dezinfekce ANTICOVID zakoupených z rozpočtu kraje. Každá z pověřených obcí získala tisíc litrů, město Jihlava pak dvojnásobný objem. Distribuci pro Kraj Vysočina zajišťoval Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina. Pro účely nemocnic, sociálních zařízení a škol zakoupil Kraj Vysočina 16 tisíc balení příručních dezinfekcí výrobce z Velkého Meziříčí.  Další desítky tisíc litrů dezinfekce na povrchy zakoupené krajem už hasiči využili pro sanaci nejen zasažených oblastí v Kynicích a Břevnici. Za účelem distribuce dezinfekce musel Kraj Vysočina nakoupit i více než pět tisíc kusů obalů různého objemu.

 

Mimo běžné ochranné osobní pomůcky zajistil Kraj Vysočina pro krajské nemocnice odběrové stany, tepelné ohřívače, rozstřikovače dezinfekce a generátory ozónu, které budou předány v příštím týdnu.


POZNÁMKA:

Údaje uvedené v této tiskové zprávě jsou platné k 7. 4. 2020, počty kusů a litrů u jednotlivých položek se denně mění, tak jak je Kraj Vysočina zavážen dodávkami ministerstev vnitra a zdravotnictví a tak jak jsou uskutečňovány dodávky dle vlastních objednávek Kraje Vysočina.

 


 • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.4.2020 / 8.4.2020

Počet návštěv: 3037
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies