Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Předvečer 13. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava 2009 v Bruselu

České centrum Brusel, Produkce Radim Procházka a Mezinárodni festival dokumentárních filmů Jihlava pořádali projekci dvou dokumentárních filmů režiséra Radima Procházky v úterý 20. října 2009 v 19.00 hodin v Českém centru Brusel. Záštitu nad tímto večerem převzali Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina a Jaroslav Vymazal, primátor města Jihlava.
 

 
 

I v Bruselu bylo možné nasát již podruhé atmosféru Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava, který je v současné době největším filmovým festivalem věnovaným autorskému dokumentárnímu filmu ve střední a východní Evropě. Každoročně tato událost přiláká stovky hostů a novinářů zejména pro svoji neformální atmosféru, diskusní povahu a pro velkou podporu všech dokumentárních filmů. Nejinak tomu bylo i v úterý 20. října ve výstavních prostorách Českého centra. Do publika zasedla téměř stovka hostů, kterou přivítala spolu s režisérem Radimem Procházkou i Marie Kružíková, radní kraje Vysočina.

 

Pod heslem festivalu „Myslet filmem“ byl vybrán pro projekci v Bruselu snímek Krejča za branou, jehož hlavní postavou byla i v Belgii známá divadelní legenda, režisér Otomar Krejča. Ve snímku se prolínaly situace z režisérova života spolu s ukázkami jeho divadelní tvorby.

 

Druhý vybraný film s názvem Papírový atentát měl nejen belgickou veřejnost přilákat na MFDF. Politická satira věnovaná Václavu Klausovi nabídla nevšední pohled na polistopadový vývoj české společnosti a politiky.

 

Zajímavou diskuzi zahájil sám režisér obou filmů Radim Procházka. Nejprve poděkoval za vysokou účast a hlavně za organizaci tohoto večera. Díky tomu mohlo jeho tvorbu shlédnout a okamžitě okomentovat dle jeho slov „netradiční a odborné“ publikum. Při následné sklence vína si mohli hosté prohlédnout i výstavu „32“. Díla ze skla, keramiky, kamene či kovu, která v Bruselu již třetí týden vystavují studenti a pedagogové Uměleckoprůmyslové akademie Světlá nad Sázavou.

 

Tento večer s názvem Pozvánka na 13. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava navázal na velmi úspěšné Ozvěny 12. ročníku MFDF, které se rovněž odehrály v Bruselu v lednu tohoto roku při příležitosti Českého předsednictví v Radě Evropské unie.

 

  • Markéta Heřmanová, zástupce kraje Vysočina v Bruselu
 

Předvečer 13. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava 2009 v Bruselu

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.10.2009 / 30.10.2009

Počet návštěv: 26762
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek