Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Představitelé kraje Vysočina přivítali experty projektu eCitizen II

Představitelé kraje Vysočina přivítali experty projektu eCitizen II
Kraj Vysočina hostil 22. až 24. března společný seminář a studijní návštěvu partnerů projektu eCitizen II, financovaného z programu INTERREG IVC. Jeho hlavním cílem je rozvoj elektronických služeb regionálních a místních samospráv, které jsou zaměřeny na občany a podporují jejich aktivní účast při důležitých rozhodovacích procesech. Skupinu 25 odborníků z měst a obcí devíti evropských zemí osobně přivítal Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina společně s krajskými radními Zdeňkem Ryšavým, Martinem Hyským a Vladimírem Novotným.
 

 
 

 „Úspěšný rozvoj našeho regionu je absolutní prioritou Rady kraje Vysočina, přičemž průhlednost rozhodovacích procesů je jedna z nejdůležitějších zásad, kterou se v rámci naší činnosti řídíme,“ sdělil Jiří Běhounek přítomným zahraničním hostům. „Snadný přístup veřejnosti k důležitým informacím a dokumentům je na Vysočině dnes již samozřejmostí, my ovšem jdeme ještě dál.  Naším cílem je umožnit občanům aktivní zapojení do přípravy důležitých krajských dokumentů, rozhodnutí a koncepcí. Jsem velmi rád, že díky účasti Vysočiny v projektu eCitizen II bude brzy spuštěn pilotní provoz elektronické služby, která tento záměr pomůže zrealizovat,“ doplnil hejtman Vysočina.

 

Zdeněk Ryšavý, radní kraje Vysočina pro oblast informatiky, dále upřesnil: „Nová elektronická služba nazvaná Váš Názor je originální aplikací, kterou připravujeme v těsné spolupráci se sedmi obcemi, na jejichž webech proběhne testování služby v praxi na konkrétních aktuálních tématech. Získáme tak důležitou zpětnou vazbu jak ze strany zapojených obcí, tak ze strany samotných občanů. Oblast efektivní oboustranné komunikace samospráv s občany, tzv. e-Participation, je oblast poměrně nová i v celoevropském měřítku, což při zavádění konkrétních služeb vyžaduje otevřený a systematický přístup všech zúčastněných stran. Zároveň jsem velmi hrdý na fakt, že ačkoliv je služba Váš Názor inspirována finským modelem VALMA, z technického hlediska je zcela původní a je vyvíjena mladými experty z Vysočiny. Náklady na vývoj a pilotní provoz jsou hrazeny z nákladů rozpočtu projektu eCitizen II.“

 

Zahraniční hosté byli v rámci semináře a studijní návštěvy mj. podrobně seznámeni se situací v oblasti krajské informatiky, přičemž je velmi zaujala především její trvalá podpora ze strany představitelů kraje. „Aktivní přístup kraje Vysočina je jedním z důležitých pilířů celého projektu eCitizen II. Obdivuji především vysokou kvalifikovanost a otevřenost expertů Vysočiny, bez kterých by nebyla realizace pilotního běhu služby Váš Názor možná,“ sdělil všem přítomným Hannes Astok, bývalý poslanec estonského parlamentu. „Ve spojení s obdivuhodnou politickou podporou informatizace se vůbec nedivím neuvěřitelně vysoké úrovni IT infrastruktury a služeb vašeho kraje a já jsem velice vděčný za možnost zde být a poučit se ze zdejšího unikátního přístupu, kde hlavní roli hraje především obecné nadšení pro věc a schopnost spolupracovat,“ dodal Astok.

 

Více informací o projektu: http://www.kr-vysocina.cz/ecitizen-ii/ds-301512/p1=38699

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.4.2011 / 1.4.2011

Počet návštěv: 11049
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek