Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Přednostní registrace zaměstnanců sociální péče přes centrální rezervační systém

Od středy 7. dubna je centrální rezervační systém otevřen pro pracovníky terénních, ambulantních i některých pobytových sociálních služeb a pro sociální pracovníky na městských úřadech. Pečovatelky a osobní asistenti obdrží od svých zaměstnavatelů speciální registrační kódy, které použijí při provedení registrace. Velká část zaměstnavatelů již kódy obdržela a s dalšími kraj spolupracuje na jejich zajištění, aby je mohli obdržet v tomto týdnu. Podle radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jana Tourka čítá tato prioritní skupina na Vysočině okolo 1 500 osob.
 

 
 

Podmínkou očkování je, že zaměstnanec přichází do přímého kontaktu s klienty. Postup prostřednictvím registračních kódů se netýká zaměstnanců domovů pro seniory, domovů se zvláštním režimem, domovů pro osoby se zdravotním postižením a pobytových odlehčovacích služeb, protože jejich očkování zatím probíhá mimo centrální rezervační systém.

 

Registraci je nutno provést přes weby registrace.mzcr.cz. Následně bude registrovaný čekat na zaslání tzv. zvací SMS, po jejím obdržení je možné provést objednání/rezervaci prostřednictvím www stránek rezervace.mzcr.cz. Před vlastním očkováním je nutné si nechat od zaměstnavatele vystavit potvrzení, které zaměstnanec předloží na očkovacím místě a bez něhož nebude očkování provedeno.

 

Informace Centrálního týmu pro koordinaci očkování proti onemocnění COVID-19

Jak postupovat v případě problémů týkajících se registrace zaměstnanců sociální péče:

 

1. pokud si osoba myslí, že by měla mít kód, ale nemá ho:

a) obrátit se na poskytovatele soc. služeb u kterého je zaměstnaná a zeptat se na možnost získání kódu;

b) pokud tento poskytovatel kód nemá (a má dojem, že by kód mít měl), tak je třeba obrátit se na sociální odbor kraje, v kterém má poskytovatel sídlo;

c) pokud tento poskytovatel kód má a nechce ho osobě poskytnout, tak se může osoba obrátit na kraj, v kterém má poskytovatel sídlo s žádostí o stanovisko, případně MPSV – pokud může doložit, proč by měla být zařazena do dané prioritní skupiny. Jde o oblast v gesci kraje/MPSV, kteří určili subjekty, kterým jsou kódy přiděleny.

 

2. Pokud osoba kód má, ale má technické problémy s užitím:

a) obrátit se na poskytovatele, který kód vydal a zjistit, zda jde o individuální nebo kolektivní problém;

b) v případě problémů s registrací do CRS je k dispozici adresa elektronické komunikace covid-podpora@nakit.cz. • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.4.2021 / 7.4.2021

Počet návštěv: 611
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek