Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Pravidelné setkání krajské rady se seniory

Krajská rada seniorů
Nad aktuálními problémy a s návrhem řešení většiny z nich v závěru minulého týdne v sídle Kraje Vysočina diskutovali zástupci Krajské rady seniorů se členy Rady Kraje Vysočina. Senioři z Vysočiny důrazně požadují zachování nekomerčního postavení nemocnic, apelují na ministerstvo zdravotnictví ve věci platby za „lepší“ lékaře a jsou velice stresováni navyšováním plateb regulačních poplatků za hospitalizaci. Kromě těchto nadregionálních problémů řeší krajská rada seniorů i problém s nedostatečnou evidencí organizací zastřešující aktivity seniorů v regionu. „Fakt, že existují jak oficiální, tak neoficiální seniorské organizace je skutečnost. Kraj může zmapovat prostředí neziskových organizací – a takové informace budou k dispozici ve velice krátkém čase. Neoficiální spolkové nebo klubové aktivity v městech a obcích můžeme dokumentovat pouze za pomoci místních samospráv. Jejich spolupráce bude v tomto směru velice přínosná a už teď se na ní pracuje,“ informoval Petr Krčál, radní Kraje Vyso
 

 
 

Kraj Vysočina už čtvrtým rokem podporuje finančně Krajskou radu seniorů. Každoročně je na podporu jejich aktivit, administrativu a cestovní náklady poukazována krajská dotace ve výši 50 tisíc korun. V letošním roce se jedná o jejím možném navýšení. Vedení Kraje Vysočina ústy Petra Krčála také slíbilo pokračování v realizaci námětů předložených krajským sdružením seniorů zaměřených na jejich volnočasové a prozdravotní aktivity. „Už letos na podzim chystá kraj zavedení senior pasů. Obdoba velice úspěšných a veřejností vstřícně přijatých rodinných pasů zaručí starší generaci zvýhodněný přístup k cestování, volnočasovým aktivitám, sociální péči nebo například k rehabilitacím a regeneraci,“ uvedl Petr Krčál s tím, že senior pasy na Vysočině budou kopírovat velice úspěšný rakouský model.

 

Další setkání členů Rady Kraje Vysočina se seniory je naplánováno na první polovinu dubna. Početněji na něm budou zastoupeni zástupci všech pěti okresů kraje a očekává se tak živější diskuze nad aktuálními tématy. Už nyní je avizováno téma výplaty sociálních dávek prostřednictvím karet, se kterým přišel ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Pravidelné setkání krajské rady se seniory
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.4.2012 / 2.4.2012

Počet návštěv: 10472
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek