Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Pracovníci spolu s klienty Domova Háj uspořádali Cuketové hody

Scukněme se s cuketou
Klienti Domova Háj u Ledče nad Sázavou se připravují na proces transformace, který jim umožní více se začlenit do běžného života. Podstatnou dovedností je i umět si uvařit a právě tyto schopnosti rozvíjí klienti za pomoci projektu Umíme si uvařit, aneb scukněme se s cuketou, čili cuketové hody. Poslední březnovou středu projekt vyvrcholil přípravou několika pokrmů, které nakonec složily celé téměř profesionální menu.
 

 
 

„Jako porota jsme to měli velmi těžké. Proto až losování nakonec rozhodlo, že vítězem realizovaných receptů se stal tým, který připravil osvěžující cuketovou limonádu,“ uvedl jeden z porotců, náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk.


Klienti Domova Háj celý program vtipně zahájili písní Cukety jdou, následně se rozdělili do pěti skupin a každá z nich připravovala jeden pokrm. Cuketové hranolky s česnekem a parmazánem představovaly předkrm, polévka byla cuketová s opečenými krutóny a sýrem, hlavní chod se podával v podobě cuketových karbanátků se šťouchanými brambory, nechyběl zákusek – cuketový dort s tvarohovým krémem a k tomu všemu se podávala limonáda z cuketové šťávy, jejíž tvůrci získali pěkný dárek.


Projekt studentek druhého ročníku dálkového studia SVOŠS Jihlava oboru sociální péče cuketovými hody nekončí, naopak bude pokračovat ve vytvoření kuchařky se všemi shromážděnými recepty, které přivezli hosté a návštěvníci akce i přátelé domova. „Důležité je, aby byly recepty jednoduché, ideálně pro šestičlennou domácnost našich klientů a také složené ze surovin, které jsme si schopni na zahrádkách vypěstovat,“ vysvětlila na závěr ředitelka domova Dana Pajerová.


Klienti Domova připravovali svá menu za podpory pracovníků organizace v rámci nácviku samostatnosti a schopnosti naučit se vařit ze zdravých surovin. Součástí akce se stala i ukázka přípravy stolování a nácviku slavnostního prostření stolu. V rámci doprovodného programu si mohli všichni návštěvníci prohlédnout všechny prostory Domova Háj a nahlédnout do rukodělné dílny, ve které se danou chvíli vyráběly kroužky na ubrousky.


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.3.2017 / 30.3.2017

Počet návštěv: 6354
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek