Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Pracovní jednání pro obce v povodí řeky Jihlavy

Pracovní jednání pro obce v povodí řeky Jihlavy
Tento týden se v sídle Kraje Vysočina konalo pod záštitou Zdeňka Chláda, radního pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí, pracovní jednání pro obce v povodí řeky Jihlavy v okrese Jihlava. Účastníci jednání byli seznámeni s Jakostním modelem povodí Jihlavy nad vodním dílem Dalešice.
 

 
 

Jakostní model mapuje stav povrchových vod v povodí vodního díla Dalešice, identifikuje zdroje jejich znečištění a analyzuje jejich vliv. Navrhuje také opatření ke zlepšení kvality vody, včetně odhadu finanční náročnosti těchto opatření. Největším problémem povodí řeky Jihlavy nad vodním dílem Dalešice je nadprodukce dusíku, fosforu a organického znečištění zhoršující kvalitu povrchové vody. Většina znečištění vod fosforem pochází z bodových zdrojů, tj. obcí, naopak převážná část znečištění vod dusíkem ze zdrojů plošných, tj. ze zemědělské činnosti.

Pracovní jednání bylo zaměřeno zejména na opatření a doporučení uvedená v jakostním modelu pro bodové zdroje znečištění a možnosti jejich realizace, včetně finančního zajištění. „Finanční prostředky poskytované krajem do ochrany vod jsou bohužel limitované, bude proto záležet na možnosti financování z evropských či národních dotačních titulů“ uvedla Eva Horná, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství.

Obdobné jednání pro obce v povodí řeky Jihlavy na Třebíčsku se bude konat 11. června 2014 v Třebíči v sídle VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., divize Třebíč.

 

Více informací Martin Drápela, odbor životního prostředí a zemědělství, tel: 564 602 207, e-mail: drapela.m@kr-vysocina.cz

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Pracovní jednání pro obce v povodí řeky Jihlavy
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2014 / 5.6.2014

Počet návštěv: 3568
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek