Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Pozvánku za poznáním Vysočiny dostanou tento týden cizinci na Staroměstském náměstí v Praze

Pozvánku za poznáním Vysočiny dostanou tento týden cizinci na Staroměstském náměstí v Praze
Následujících sedm dní bude Vysočina Tourism a další zapojení partneři z oblasti cestovního ruchu na Vysočině lákat turisty z Prahy k návštěvě Vysočiny. „Týdenní prezentace na Turistickém informačním centru na Staroměstském náměstí má za cíl propagovat Baroko na Vysočině, ale také další možnosti turistického vyžití, které náš region nabízí," informoval ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že turistům se do ruky dostane například Barokní mapa Vysočiny nebo představení vysočinských památek UNESCO.
 

 
 

Postupně se v prostorách Turistického informačního centra na Staroměstském náměstí, kam denně v období hlavní turistické sezony zavítá až tisíc turistů, představí město Bystřice nad Pernštejnem, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou a Zámek Světlá nad Sázavou. „Například z Pelhřimova přivezou exponát z Muzea rekordů a kuriozit. Nejmenší motocykl v Evropě bude jakousi upoutávkou nejen na muzeum a zajímavosti ve městě, ale také na každoroční festival Pelhřimov - město rekordů," přiblížila Jana Böhmová z Vysočina Tourism, která společně s kolegy chystá na víkend ochutnávku specialit z Vysočiny. „Naším cílem je, aby si zahraniční návštěvníci, kteří při návštěvě České republiky Prahu rozhodně nevynechají, spojili Vysočinu s něčím konkrétním. Zkrátka abychom v nich zanechali specifickou stopu, prostřednictvím které si náš region vybaví a budou ho chtít vidět," prozradila Jana Böhmová s tím, že do samého srdce Prahy přiveze světový unikát - Mrkvance, tedy koláčky s mrkvovou náplní, které pečou v Polné u příležitosti Mrkvancové pouti. S prezentací památek UNESCO zase pomůže židovské cukroví z Třebíče, která se pyšní Bazilikou sv. Prokopa a židovskou čtvrtí, a doplňuje další dvě UNESCO místa Vysočiny - Žďár nad Sázavou a Telč.


Prezentace Vysočiny je součástí schváleného projektu Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech, který příspěvková organizace Vysočina Tourism realizuje pod názvem Naplňování národních marketingových témat a zavedení turistické karty na Vysočině.


Zpráva převzata od Vysočina Tourism, p. o.

 VTVT

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.6.2017 / 27.6.2017

Počet návštěv: 4309
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek