Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Pozvánka do sídla kraje na výstavu Kouzla a krásy stáří

Pozvánka do sídla kraje na výstavu Kouzla a krásy stáří
Návštěvníci sídla Kraje Vysočina, kteří v těchto dnech zavítají na odbor sociálních věcí sídlící v budově D, mají příležitost prohlédnout si unikátní výstavu nazvanou Kouzla a krásy stáří, kterou tvoří tři jedinečné projekty. Srdečně zveme na slavnostní vernisáž, která se uskuteční ve středu 30. srpna ve 14 hodin odpoledne.
 

 
 

Prvním projektem je výstava mladé fotografky Jany Pišínové s názvem Mitrov očima seniorů. Ředitel tamního domova pro seniory Josef Myslivec uvedl, že seniorům se nejdříve do fotografování moc nechtělo, byli velmi skromní a ostýchali se. Jakmile se ale ocitli v jiném prostředí a v kostýmech, byli nadšení. Velkou roli hrála i samotná fotografka Jana Pišínová, studentka ze Strážku, která nechala seniorům vlastní prostor, nijak je nerežírovala a pouze pozorovala a fotila jejich přirozené chování.


Druhá výstava jsou fotografie žďárského fotografa Milana Šustra s názvem Souznění, aneb mezigenerační dialog. Tyto fotografie byly nafoceny pro žďárský Senior Point a Milan Šustr v něm zachytil vztah dítěte a seniora, radost i vážnost v jejich tvářích, to jak se navzájem podobají i odlišují.


Třetí část výstavy tvoří jedinečné obrázky dětí z celé České republiky s názvem Šťastné stáří očima dětí, které za účelem výstavy dodala Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. Škálu výtvarných technik spojuje jedno téma: to jak děti vidí seniory, kteří žijí kolem nich.

 


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.8.2017 / 23.8.2017

Počet návštěv: 4269
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek