Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Poutní slavnost v Domově důchodců Proseč-Obořiště

Proseč Obořiště
Domov důchodců Proseč-Obořiště pořádal 16. srpna již dvaadvacátou Zámeckou poutní slavnost sv. Rocha. Na tradiční slavnost zavítali návštěvníci z blízkého i širokého okolí. Pozvání do Proseče-Obořiště přijali také senioři a zaměstnanci Domova pro seniory Pelhřimov, Domova seniorů Budíškovice, Domova s pečovatelskou službou Dačice, Domova důchodců Humpolec, Domova Jeřabina a Domova Lidmaň.
 

 
 

Poutní mše svatá proběhla v prosečské kapli Sv. Rocha a sloužil ji pelhřimovský vikář Mgr. Jaromír Stehlík. K poslechu i tanci vyhrávala dechová kapela Třeboňská dvanáctka. Některé tanečníky neodradily ani kapky deště. Senioři z Domova důchodců Proseč-Obořiště předvedli pohybové vystoupení na hudbu a zazpívali za doprovodu houslí všem známé písně. Vystoupení zpestřilo odpolední program a udělalo přítomným radost.

 

Pro nejmenší byla k dispozici projížďka na poníkovi, nafukovací skluzavka a trampolínka. Nejen děti se se svými rodiči projížděly na šlapadle po zámeckém rybníku. O portréty od malíře Zdeňka Jirků byl veliký zájem, a tak maloval i za mírnějšího deště pod stanem. „Hosté využívali příjemného posezení v zámecké kavárně, kde mohli ochutnat nejen kávu, ale i vynikající dorty. Středem zájmu bylo také koňské spřežení, kterým se mohl každý svézt,“ doplňuje ředitel Domova důchodců Proseč-Obořiště Richard Havel.

 

Poděkování patří všem stálým i novým návštěvníkům za jejich přízeň. Na místě je také velké poděkování zaměstnancům Domova důchodců Proseč – Obořiště a všem dobrovolným pomocníkům, kteří i přes nepřízeň počasí akci zvládli.

 

  • Sandra Podlahová, Domov důchodců Proseč - Obořiště
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Poutní slavnost v Domově důchodců Proseč-Obořiště
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.8.2015 / 17.8.2015

Počet návštěv: 3804
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek