Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Postav si svůj dům: Budoucí stavaři si v Havlíčkově Brodě postavili vlastní školu (AUDIO)

SPŠS HB
Originální projekt Kraje Vysočina Postav si svůj dům má na svém kontě první úspěšnou realizaci. Žáci Střední průmyslové školy stavební ak. Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě byli v loňském školním roce nápomocni profesionální stavební firmě a sdružením sil postavili přístavbu dílen pro svou školu. „Šlo o projekt pilotní a velice sledovaný, nemající v okolních krajích obdoby. Za půl roku se podařilo připravit zázemí pro nové učební obory, které škola kvůli absenci prostor nemohla nabízet. Nově tedy do lavic mohou usednout také zedníci, instalatéři a tesaři, v dalších letech je škola připravena otevřít obory montér suchých staveb a malíř,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Kraj Vysočina je zřizovatelem většiny středních škol v regionu.
 

 
 

První výkop přístavby stavebky v Havlíčkově Brodě proběhl na začátku března letošního roku. Stavba přišla Kraj Vysočina na 16,4 miliónů korun a postavila ji společně s žáky školy společnost RONELI SE, v jejímž vedení figurují bývalí studenti školy. Slavnostního předání stavby se 1. září 2016 účastnil předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Dvoupodlažní stavba odborných učeben je koncipována jako halový prostor od rozloze téměř 300 m2, který bude využíván pro praktickou výuku jednotlivých stavebních oborů s kapacitou zhruba tří desítek žáků. Bude navazovat na učebnu teoretické výchovy. Součástí modernizace školy bylo vytvoření nezbytného zázemí v rozsahu sociálního zařízení, šaten a odpočinkové místnosti, skladů. Vedení školy teď čeká postupné dovybavení nových prostor. Rádo by využilo dotace z IROP na nákup nejen nábytku, ale i vybavení. Škola bude pořizovat nejen ponky, skříně a policové systémy, ale také moderní nářadí – vrtačky, svářečky, omítačky, brusky a truhlářské nářadí. Na dovybavení školy je připraveno se do výše pěti miliónů korun přispět také město Havlíčkův Brod.

 

Střední školu stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě v současné době navštěvuje 230 studentů. Do prvního ročníku nastoupilo 72 žáků, z nichž 22 do nových učebních oborů.


SPŠS HBSPŠS HBSPŠS HB

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Postav si svůj dům: Budoucí stavaři si v Havlíčkově Brodě postavili vlastní školu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.9.2016 / 5.9.2016

Počet návštěv: 4403
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek