Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Poslední volná místa na příměstských muzejních táborech

Poslední volná místa na příměstských muzejních táborech
I letos připravila tři muzea zřizovaná Krajem Vysočina prázdninové příměstské tábory. Ty se uskuteční v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Třebíči. „Pro dětské táborníky jsou připraveny programy plné zajímavých a nevšedních aktivit, ke kterým se v běžném životě jen tak nedostanou. Domů děti přicházejí plny dojmů a zážitků, o čemž jsme měli možnost přesvědčit se v předchozích ročnících,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Velmi kladnou odezvu mají všechny příměstské muzejní tábory, které se uskutečnily v minulých letech. Jsou ideální pro děti, které by stresovalo strávit noc bez svých bližních, a pro které nemají rodiče zajištěné hlídání. Takto se vyřeší nepříjemná situace, kdy by dítě jinak zůstalo doma samotné. Na táboře bude o dítě velmi dobře postaráno včetně zajištění stravy. A navíc se toho hravou formou spoustu dozví a může navázat též nová přátelství.

 

Tábor Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod nese prostý avšak výstižný název Prázdniny v muzeu. Uskuteční se ve dvou termínech, a to vždy po týdnu v každém prázdninovém měsíci. Aktuálně zbývá pouze jedno místo v každém turnusu. Přihlášky jsou přijímány již jen do 31. května 2018. Program je koncipovaný tak, aby si děti maximálně užili volný čas a přitom nevšední formou poznali nejen přírodu a historii Havlíčkova Brodu, ale i blízkého okolí. Letos konkrétně je plánováno hned několik výletů, a to do Havlíčkovy Borové, na zámek v Ledči nad Sázavou, kde je k vidění i expozice věnovaná Jaroslavu Foglarovi, dále do průlomového údolí řeky Sázavy známého jako Stvořidla a do Pavlova na návštěvu záchranné stanice.  Bližší informace najdete na přiložené pozvánce.

 

Muzeum Vysočiny Jihlava vypsalo svůj příměstský tábor teprve nedávno, a proto je k dispozici ještě 7 volných míst. Rychle se však plní, a proto neváhejte! Tento již třetí ročník nese téma Na vlastní oči, uši, ruce ...a možná i jazyk a uskuteční se v termínu od 20. do 24. srpna. Určen je pro děti od 8 do 12 let. „Muzejní tábor bude tentokrát o zapomenutých i nezapomenutých, tradičních i netradičních řemeslech z dávných i nových časů. Jak je těžké ukovat hřebík, jak se dělá modrotisk, kolik kroužků je potřeba na drátěnou košili, jak na máslo s obrázkem a k čemu je dobré opravdické trdlo? Tohle a ještě mnohem víc uvidíme, uslyšíme a hlavně vyzkoušíme na vlastní ruce,“ nastínila zkušená a velice kreativní edukátorka Silvie Čermáková z jihlavského muzea s tím, že veškeré informace a potřebné formuláře jsou ke stažení na webových stránkách muzea http://muzeum.ji.cz/ v části Novinky – Příměstský tábor.

 

V termínu od 30. července do 3. srpna v Muzeu Vysočiny Třebíč proběhne Muzejní příměstský tábor aneb Umění je hra. Jak již název vypovídá, mottem letošního tábora je výtvarné umění. Cílovou skupinou jsou děti ve věku 9 až 12 let. Tento příměstský tábor se dlouhodobě těší velké přízni, o čemž svědčí jeho bleskové obsazení hned po vyhlášení. Na webových stránkách muzea http://muzeumtr.cz/fotogalerie.html si alespoň můžete prohlédnout zcela vypovídající fotografie.

 

Táborytábory

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2018 / 28.5.2018

Počet návštěv: 3859
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek