Doporučujeme

  • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2017 > Červenec


 

Poslední volná místa na příměstských muzejních táborech

Poslední volná místa na příměstských muzejních táborech
„Aktuálně nabízí Muzeum Vysočiny Jihlava v týdnu od 17. do 21. července ještě osm volných míst a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod v termínu od 7. do 11. srpna sedm míst. Pro děti je připravený velice zajímavý a pestrý program,“ informovala náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Příměstské muzejní tábory jsou ideální volbou nejen pro ty, kdo nechtějí strávit noc mimo domov, ale i pro všechny aktivní, zvídavé a hravé děti. Rodiče na těchto táborech oceňují, že je o jejich potomka dobře postaráno, a že smysluplně stráví volný prázdninový čas a k tomu se dozví spoustu nového a zajímavého ve vazbě na dané místo. Navíc může poznat nové kamarády a užije si spoustu legrace. Alespoň takové byly ohlasy na předchozí ročníky krajských muzejních příměstských táborů.

 

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod vypsalo dva termíny, přičemž červencový je již plně obsazený. V srpnovém turnusu však zbývá ještě sedm volných míst. Malí táborníci hravou formou poznají nejen přírodu a historii Havlíčkova Brodu, ale v rámci aktivit zavítají též na zříceninu hradu Orlík, na zámek ve Světlé nad Sázavou nebo do kaňonovitého údolí romantické řeky Doubravy. Pracovníci muzea dovolí dětem nahlédnout pod pokličku muzejních činností a zasvětí je do své nevšední profese. Bližší informace a přihláška jsou k dispozici na webových stránkách http://www.muzeumhb.cz/aktualne/primestsky-tabor-muzea-vysociny-havlickv-brod-2017/.

 

Muzeum Vysočiny Jihlava zacílilo svůj program na děti ve věku 8 až 12 let. V týdnu od 17. do 21. července si malí táborníci užijí nevšední příběh architektury doby přelomu 19. a 20. století. Velice zkušená a nápaditá edukátorka Silvie Čermákové má pro děti připravenu řadu experimentů a nevšedních nápadů. Děti budou objevovat, poznávat, experimentovat i tvořit. Naskytne se jim zcela neobvyklý pohled na město, zajímavé i zapomenuté stavby, domy a jejich obyvatele. Těšit se mohou ale i na renesanční, gotické a další dílny, ve kterých si na vlastní kůži vyzkoušejí starobylou práci mistrů řemeslníků, umělců a stavitelů. Přihlašování na tento tábor probíhá formou odevzdání vyplněné tištěné přihlášky na pokladně jihlavského muzea. http://muzeum.ji.cz/.

 

Pokud ještě nemáte v tyto dny jiné vyžití pro Vašeho potomka, je muzejní příměstský tábor ideální volbou.

tábor


  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Poslední volná místa na příměstských muzejních táborech
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.7.2017 / 10.7.2017

Počet návštěv: 1911
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek