Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Poslední volná místa na příměstských muzejních a galerijních táborech na Vysočině

Dětské tábory nabízí pro malé účastníky zajímavé programy
Příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina na úseku kultury vycházejí vstříc rodičům hledajícím vyžití pro své děti v období letních prázdnin. Pro děti školního věku připravily netradiční příměstské tábory. „Dětskými táborníky ožijí Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Třebíči a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. Letošní programy jsou velmi atraktivní a plné nevšedních aktivit, děti se rozhodně nudit nebudou,“ uvedla Marie Kružíková, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a zároveň pobídla k včasnému přihlášení, neboť zbývá již jen několik volných míst.
 

 
 

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod vypsalo hned dva termíny, a to 11. až 15. července a 8. až 12. srpna. Program se odehraje nejen v Havlíčkově Brodě, ale i jeho okolí. Formou her, sportovních a dalších aktivit děti poodhalí tajemství muzejní profese, rozšíří si své obzory o střípky z historie a poznají okolní přírodu.

 

Po stopách rodu Valdštejnů se vydají v termínu od 1. do 5. srpna v Třebíči. Děti zavítají do místností, které tito šlechtici obývali. I zde je připraven bohatý program plný her, zážitků a poznání. „Silnou motivací byl loňský velmi vydařený první ročník, ve kterém se děti staly zároveň muzejníky a detektivy. Z muzea byl odcizen cenný náhrdelník, který se podařilo poslední den vypátrat a vrátit do sbírek“, uvedla lektorka Eva Novotná z třebíčského muzea. Co všechno děti podnikly, zhlédnete ve fotogalerii zde (http://www.muzeumtr.cz/galerie-muzejni-primestsky-tabor-vyber-27-31-7-2015-a-18.html).

 

Rovněž v prvním srpnovém týdnu se uskuteční příměstský tábor v Muzeu Vysočiny Jihlava. Zde zvolili téma Příběh knihy. Kreativní edukátorka Silvie Čermáková je zárukou zábavy, dobrodružství a hravého poznávání. Děti čeká i tajuplná výprava na hrad Roštejn a poodhalení výroby ručního papíru nebo ex libris a mnoho dalších objevů. Jako vzpomínku na příjemně strávený týden si odnesou vlastnoručně vytvořenou unikátní knížku.

Na tento příměstský tábor termínově naváže Oblastní galerii Vysočiny. Ve dnech 8. až 12. srpna budou dopoledne děti pod vedením Robina Melounka objevovat opomíjená výtvarná díla rozsetá po celé Jihlavě. Zavítají i do zahrádkářské kolonie. Po obědě se stanou landartovými umělci, sochaři a malíři v městské krajině a vlastnoručně vytvořená díla následně umístí ve vybraných městských prostorách.

Bližší informace k jednotlivým táborům najdete na webových stránkách daných organizací. 


Tábor

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.4.2016 / 25.4.2016

Počet návštěv: 7584
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies