Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Poslední volná místa na dětské prohlídky hradu Kámen

Poslední volná místa na dětské prohlídky hradu Kámen
O nadcházejícím víkendu vyhradili na hradě Kámen několik prohlídek výlučně pro děti a jejich doprovod. „Využijte zbývajících volných míst na speciálních dětských prohlídkách, které zábavnou a jednoduchou formou přibližují historii hradu. Navíc děti budou v rámci programu aktivně zapojovány a na závěr budou obdarovány drobnou odměnou,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

Dětské prohlídky jsou určeny převážně věkové kategorii od 4 do 12 let. Po celou dobu je přítomen i jejich doprovod, který je rovněž započítáván do celkové kapacity. Nejbližší termíny jsou o tomto víkendu 19. a 20. září. Tyto mimořádné prohlídky se konají v časech v 10:30, 12:30 a 14:30 hodin. S ohledem na limit počtu návštěvníků a i kvůli hygienickým opatřením je nezbytné si s předstihem zarezervovat svá místa, a to na tel. č. 565 426 609 nebo 721 846 931. Děti z těchto prohlídek odcházejí plní nadšení a dojmů. Zkrátka nepřijdou ani jejich rodiče. Pánská část populace zaručeně ocení expozici motocyklů. A maminky zase potěší různorodé kočárky a kolébky, které jsou vystaveny v rámci prohlídkové trasy.

 

Navíc ještě po celé září je na hradě Kámen otevřeno 7 dní v týdnu. Tedy i včetně pondělí, které jinak bývá zavíracím dnem. A také až do konce září platí do hradních expozic mimořádné vstupné, které je pro dospělé návštěvníky ve výši pouhých 20 Kč/trasa a pro děti, studenty a seniory zcela zdarma. Neváhejte a využijte této jedinečné příležitosti.

 

„Se zahájením letošní sezóny jsme avizovali dřívější uzavření hradu kvůli připravované rekonstrukci. Ta se prozatím o rok posouvá, a proto není potřeba návštěvníkům hrad předčasně uzavírat. Ve stávající podobě budou hradní expozice provozovány ještě v příštím roce, a to minimálně do srpna 2021,“ uvedl  Ondřej Hájek, ředitel pelhřimovského muzea, pod které hrad spadá. Po stavební stránce však na Kámeni rozhodně nezahálí. Aktuálně probíhají stavební práce na nedaleké kapli Panny Marie Bolestné, ve které je plánována nová expozice, která rozšíří stávající nabídku prohlídkových tras. Zahájena byla také revitalizace bývalého pivovaru pro účely návštěvnického centra s tím, že nedochází k zásadnímu omezení návštěvnického provozu. Počítat je potřeba pouze s provizorními mobilními toaletami a umyvadly. Rovněž okolní park je návštěvníkům přístupný, a to dle oficiální otevírací doby. Bližší informace jsou k dispozici na webové stránce hradu www.hradkamen.cz


kámen

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2020 / 14.9.2020

Počet návštěv: 1212
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek