Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Posilování partnerství členských a nečlenských zemí EU

Norské fondy
Dne 13. října 2010 se v prostorách Krajského úřadu kraje Vysočina uskutečnila závěrečná konference k projektu „Posilování partnerství členských a nečlenských zemí EU“, který je realizován v rámci Společných projektů technické pomoci Finančních mechanismů EHP/Norska. Jedním z hlavních cílů projektu, který probíhá od ledna 2010, je zvýšit absorpční kapacitu regionu Vysočina pro rozvojová partnerství a přípravu společných projektů i mimo státy EU. Projekt byl realizován v partnerství s Rozvojovým centrem východního Islandu a Regionem Zakarpatská Ukrajina. I když tyto regiony jsou na první pohled rozdílné, podařilo se najít společná témata pro případnou budoucí spolupráci. Možná témata pro další spolupráci byla představena právě na závěrečném setkání, kde byly účastníkům konference představeny možnosti spolupráce v oblasti např. cestovního ruchu, kultury nebo školství.
 

 
 

Kraj Vysočina chápe tento projekt jako významný krok k další spolupráci a to zejména s ohledem na skutečnost, že v brzké době má být zahájeno nové programové období finančních mechanismů EHP/Norska 2009 - 2014.

„Nová setkání s partnery projektu otevřelo možnosti vzájemné spolupráce nejen pro kraj, ale i pro hosty z jiných institucí v regionu. Aktivně sledujeme i vývoj ohledně přípravy nového programového období finančních mechanismů EHP/Norska, jakmile budeme mít aktuální informace, budeme subjekty v regionu vhodným způsobem informovat“ uvedl kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek, který konferenci zahajoval.

Pro případné zájemce o spolupráci s institucemi z Východního Islandu nebo Zakarpatské oblasti Ukrajiny může Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje pomoci při zprostředkování kontaktů.

 

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: frysova.i@kr-vysocina.cz
 

Posilování partnerství členských a nečlenských zemí EU

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Posilování partnerství členských a nečlenských zemí EU
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2010 / 14.10.2010

Počet návštěv: 9654
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek