Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Portál příspěvkových organizací získal první místo v prestižní soutěži magazínu Egovernment

V rámci letošního devátého ročníku soutěže THE BEST 2014 – MasterCard hodnotil magazín Egovernment nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy. Na prvním místě v kategorii Projekty krajů byl oceněn Kraj Vysočina za Portál příspěvkových organizací a třetí místo patří dalšímu vysočinskému projektu Registru sítí. Za jeho vznikem a především provozem stojí od srpna letošního roku právě Kraj Vysočina.
 

 
 

„Portál příspěvkových organizací vyřešil nastavení jednoznačného procesu oboustranné komunikaci mezi zřizovatelem a jeho příspěvkovými organizacemi. Portál je chápán jako pracovní nástroj, prostřednictví, kterého lze v každém okamžiku jednoduchým způsobem nastavit harmonogram plnění, sledovat stav plnění, dodatečně věc komunikovat a upřesňovat. Portál vyřešil duplicity zadání. Jednotná datová základna umožňuje poskytovat datové reporty pro vedení kraje i úřadu a zvyšuje tak komfort pro všechny uživatele. Díky portálu existuje nezpochybnitelná auditní stopa všech operací,” popisuje službu vedoucí odboru analýz a podpory řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina Dana Buřičová.

 

„Cílem Registru sítí je vytvoření platformy pro výměnu informací vedoucích k zajištění společného koordinovaného postupu při výstavbě, užívání, inovaci a dalším rozvoji neveřejných telekomunikačních sítí subjektů veřejné správy. Na základě této platformy je možná efektivnější výměna informací a sdílení infrastruktury mezi subjekty veřejné správy. Finálním výstupem projektu by mělo být zmapování všech datových sítí provozovaných subjekty státní správy v České republice a vzájemná koordinace výstavby a investic,“ informoval vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina Petr Pavlinec. K dnešnímu dni je do Registru přihlášeno 47 organizací, 26 sítí a 259 tras.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Portál příspěvkových organizací získal první místo v prestižní soutěži magazínu Egovernment
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.11.2014 / 30.11.2014

Počet návštěv: 9154
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek