Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Porosty zničené kůrovcem je třeba nahradit smíšenými lesy

Porosty zničené kůrovcem je třeba nahradit smíšenými lesy
V úterý 18. února se v Kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina uskutečnil seminář zaměřený na problematiku lesního hospodářství, zejména obnovu kalamitou poničených lesů, který byl určen pro vlastníky lesů, odborné lesní hospodáře, státní správu lesů i širokou veřejnost. Účastníky přivítal krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský, který ocenil práci lesníků, vyzdvihl jejích nasazení při zpracování kůrovcové kalamity a ujistil, že kraj je připraven i nadále finančně podporovat vznik druhově pestrých lesů. Pro letošní rok je v dotačním programu Fondu Vysočiny Hospodaření v lesích 2020 vyčleněno minimálně 30 milionů korun.
 

 
 

Na semináři vystoupili zástupci Krajského úřadu Kraje Vysočina, Mendelovy univerzity v Brně, Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti a Ministerstva zemědělství.


V úvodní přednášce věnoval  profesor Otakar Holuša pozornost zejména optimální dřevinné skladbě, tvorbě porostních směsí a podpoře věkové a druhové diverzity jako cesty k trvale udržitelnému hospodaření. Václav Lidický zmínil postup Ministerstva zemědělství v podpoře lesního hospodářství, novou legislativu a očekávané změny v ní. V příspěvku Jana Lubojackého se přítomní seznámili s vývojem kůrovcové kalamity a prognózou jejího vývoje nejen na Vysočině. Dotační politiku kraje představil vedoucí oddělení lesního hospodářství a myslivosti Jiří Bartoš.  • Jiří Bartoš, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.2.2020 / 20.2.2020

Počet návštěv: 2046
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek