Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Pomoc s hledáním zaměstnání lidem nad 50 let

Asociace občanských poraden
Asociace občanských poraden pokračuje v okrese Třebíč s projektem na podporu zaměstnanosti. Projekt „Stále mám co nabídnout“ se týká lidí nad 50 let s výučním listem. „Smyslem projektu je rekvalifikace nezaměstnaných lidí nad 50 let a jejich následné zaměstnání,“ říká ředitel Asociace občanských poraden Stanislav Skalický. Vedle možnosti rekvalifikace je důležitá také finanční podpora. Pokud člověk nalezne zaměstnání, bude moci jeho zaměstnavatel počítat s tříměsíčním příspěvkem na mzdu. Vedle Třebíčska je projekt realizován v okresech Havířov a Frýdek Místek.
 

 
 

Pro nezaměstnané je připraven rekvalifikační kurz základní obsluha počítače a kurz pracovník v sociálních službách, sociální péči. Kromě toho, že se lidé vzdělávají, jsou v úzkém kontaktu s odborníky, kteří se snaží o jejich zařazení na pracovní trh. „Pracovní pozice mohou být jakékoliv. Jedná se o údržbáře, kuchaře, uklízečky, řidiče,“ doplňuje Skalický.

 

Projekt počítá s finančním příspěvkem zaměstnavateli na nově zaměstnané osoby. Jeho výše činí 6 000 Kč/měsíc po dobu 3 měsíců v případě, že bude s uchazečem o zaměstnání uzavřena smlouva na dobu určitou minimálně v délce šest měsíců. „Tento příspěvek bude poskytnout i tehdy, pokud se zájemce rozhodne zaměstnat nového zaměstnance, který se neúčastní našeho projektu,“ vysvětluje koordinátorka projektu a ředitelka Občanské poradny v Třebíči Hana Chloupková.

 

Podmínka poskytnutí příspěvku je, že se jedná o člověka, který je před nástupem do práce nezaměstnaný, dosáhl věku minimálně 50 let a jeho nejvyšší vzdělání je vyučení. Dále mu musí být nabídnuta práce na hlavní pracovní poměr. V případě zkráceného úvazku se finanční podpora krátí. „Tuto nabídku lze využít v rámci struktury sociálních služeb. Existují služby, o které je velký zájem, tudíž mohou generovat pracovní příležitosti,“ poznamenává radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Projekt financovaný z Evropského sociálního fondu končí 14. dubna 2014. Smlouvu na pracovní místo je třeba uzavřít nejpozději od 31. března 2014.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 17.7.2013 / 17.7.2013

Počet návštěv: 13321
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies