Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Položení základního kamene budovy EMERGENCY

Položení základního kamene budovy EMERGENCY
Položením základního kamene budovy urgentního příjmu Nemocnice Havlíčkův Brod byla odstartována stavba, která pozmění ráz a podobu vstupu do hlavní budovy nemocnice. Půjde o dvoupodlažní pavilon s návazností na dosavadní hlavní nemocniční trakt. Vznikne jediné kontaktní místo pro příjem urgentních a akutních pacientů a pro předání pacientů od zdravotní záchranné služby. Vše je koncipováno tak, aby se lékaři z různých odborností scházeli u akutního pacienta na jednom místě a předání pacienta od ZZS bylo bez jakýchkoliv časových ztrát. Stavba je financována zřizovatelem nemocnice Krajem Vysočina částkou 30 milionů korun. Zhotovitelem se stala společnost Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod.
 

 
 

Kromě traktu urgentního příjmu se v pavilonu bude nalézat také operační sál pro jednodenní chirurgii s potřebným zázemím. Urgentní příjem bude mít přímou návaznost na pracoviště diagnostických metod, centrální operační sály, oddělení ARO a interní, dětskou i chirurgické JIP. Stavba EMERGENCY by měla být dokončena v říjnu 2012.

 

Hlavní výhody a důvody stavby EMERGENCY:

- Centralizace příjmu urgentních a akutních stavů i do prostor, odkud bude zajištěna přímá návaznost na pracoviště diagnostických metod, operační sály a lůžková pracoviště intenzivní medicíny.

- Odstranění současné roztříštěnosti kontaktu se ZZS s příjmovými pracovišti nemocnice při dopravě akutních pacientů a pacientů v ohrožení života.

- Vyřešení stávající nevyhovující situace některých ambulantních provozů v nemocnici.

- Zajištění odpovídajících podmínek pro rozšíření jednodenní chirurgie. 

 

Vzhledem ke stavebním pracím bude nutné přechodně uzavřít hlavní vstup do budovy nemocnice. Vstupovat se bude bočním vchodem pavilonu Interny, kde v současné době upravujeme vstup na bezbariérový. Po dobu stavby bude plně zachována funkčnost všech oddělení a ambulancí nemocnice. Naší hlavní snahou je, aby pacienti mohli po celou dobu stavebních úprav v klidu využívat všech služeb naší nemocnice.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 20.12.2011 / 20.12.2011

Počet návštěv: 20841
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek