Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Položení základního kamene budovy EMERGENCY

Položení základního kamene budovy EMERGENCY
Položením základního kamene budovy urgentního příjmu Nemocnice Havlíčkův Brod byla odstartována stavba, která pozmění ráz a podobu vstupu do hlavní budovy nemocnice. Půjde o dvoupodlažní pavilon s návazností na dosavadní hlavní nemocniční trakt. Vznikne jediné kontaktní místo pro příjem urgentních a akutních pacientů a pro předání pacientů od zdravotní záchranné služby. Vše je koncipováno tak, aby se lékaři z různých odborností scházeli u akutního pacienta na jednom místě a předání pacienta od ZZS bylo bez jakýchkoliv časových ztrát. Stavba je financována zřizovatelem nemocnice Krajem Vysočina částkou 30 milionů korun. Zhotovitelem se stala společnost Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod.
 

 
 

Kromě traktu urgentního příjmu se v pavilonu bude nalézat také operační sál pro jednodenní chirurgii s potřebným zázemím. Urgentní příjem bude mít přímou návaznost na pracoviště diagnostických metod, centrální operační sály, oddělení ARO a interní, dětskou i chirurgické JIP. Stavba EMERGENCY by měla být dokončena v říjnu 2012.

 

Hlavní výhody a důvody stavby EMERGENCY:

- Centralizace příjmu urgentních a akutních stavů i do prostor, odkud bude zajištěna přímá návaznost na pracoviště diagnostických metod, operační sály a lůžková pracoviště intenzivní medicíny.

- Odstranění současné roztříštěnosti kontaktu se ZZS s příjmovými pracovišti nemocnice při dopravě akutních pacientů a pacientů v ohrožení života.

- Vyřešení stávající nevyhovující situace některých ambulantních provozů v nemocnici.

- Zajištění odpovídajících podmínek pro rozšíření jednodenní chirurgie. 

 

Vzhledem ke stavebním pracím bude nutné přechodně uzavřít hlavní vstup do budovy nemocnice. Vstupovat se bude bočním vchodem pavilonu Interny, kde v současné době upravujeme vstup na bezbariérový. Po dobu stavby bude plně zachována funkčnost všech oddělení a ambulancí nemocnice. Naší hlavní snahou je, aby pacienti mohli po celou dobu stavebních úprav v klidu využívat všech služeb naší nemocnice.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Položení základního kamene budovy EMERGENCY
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 20.12.2011 / 20.12.2011

Počet návštěv: 20025
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek