Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Pokračujeme v cyklu seminářů pro Zdravá města

V úterý 14. září 2021 se v sídle Kraje Vysočina uskutečnila 3. část cyklu seminářů pro Zdravá města na téma Prevence závislostí dětí a mládeže, který ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem Jihlava zorganizovala Národní síť Zdravých měst Česká republika, jíž je kraj členem od roku 2004. „Jsem velice ráda, že se tento seminář uskutečnil na tak velmi aktuální a zásadní téma, jakou závislosti v dnešní době jsou. Je potřeba jim věnovat vyšší pozornost zvláště nyní, neboť pandemie zvýšila jejich výskyt až čtyřnásobně s porovnáním z předešlých let,“ uvedla 1. náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Hana Hajnová.
 

 
 

První blok odstartovala primářka Psychiatrické nemocnice Jihlava Jana Toufarová se svojí prezentací na téma Sociálně patologické jevy, která informovala, jaké závislosti u dětí jsou, jak a proč vznikají a jak s nimi bojovat. Dále pokračovala doktorka Irena Zimenová ze Státního zdravotního ústavu Jihlava, která představila činnosti a preventivní programy Státního zdravotního ústavu, včetně materiálů distribuovaných do škol – Mozaika zdraví a Závisláček.


Následoval blok inspirace z praxe, kde pracovníci organizací zabývajících se prevencí představili jejich aktivity s dětmi a mládeží. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vrakbar Jihlava se zapojuje do osvětových akcí, jako je Den bez tabáku, vydává svůj magazín Masakr a pořádá např. Fotbalový den. Nízkoprahové zařízení Šrumec z Uherského Brodu nabízí preventivní programy pro ZŠ a SŠ na téma Fake news, Bezpečně na internetu, Sexting. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež MeziČas z Benešova představilo letní pobytové tábory pro děti.


Poslední blok byl věnován přímým ukázkám z terénní práce Státního zdravotního ústavu „Jak se nestát závislákem“ a Centra primární prevence VRAKBAR Jihlava.


Zdravé město, obec či region je aktivní hnutí evropských municipalit a regionů, které systematicky postupují ke kvalitě života a zdraví svých obyvatel. Všechny prezentace jsou volně dostupné na odkazu https://www.zdravamesta.cz/cz/probehle-akce/prevence-zavislosti-deti-a-mladeze-seminar-nszm-jihlava .


Podpořeno finančními prostředky Evropského sociálního fondu, které byly na realizaci projektu poskytnuty z Operačního programu Zaměstnanost.


loga

foto

 • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2021 / 22.9.2021

Počet návštěv: 1168
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies