Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Pokračuje ověřování půdoochranné technologie při pěstování kukuřice

Pokračuje ověřování půdoochranné technologie při pěstování kukuřice
Školní statek Humpolec stejně jako v minulém roce i letos ověřuje půdoochrannou technologii při pěstování širokořádkových plodin. V pátek 26. 4. 2013 zahájil setí kukuřice do porostu směsky, která byla zaseta na podzim minulého roku. „Využili jsme příznivého počasí a nabídky služby k zasetí kukuřice od firmy Horsch, která se dlouhodobě zabývá bezorebnými technologiemi při setí širokořádkových plodin,“ řekl ředitel Školního statku Humpolec Jan Mácha.
 

 
 

V Kraji Vysočina je ve veřejném registru půdy (LPIS) velké množství zemědělské půdy označeno jako mírně erozně ohrožená, která je využívána pro pěstování širokořádkových plodin. Tyto plodiny mohou být pěstovány na těchto půdách pouze za využití půdoochraných technologií jako například setí do předplodiny, do mulče, nebo bezorebné setí.

 

„Kraj Vysočina jako tradiční zemědělský region hledá možnosti, jak efektivně využívat zemědělský potenciál krajiny a zároveň chránit nejcennější půdní vrstvy. Velkým přínosem je také to, že odborníci i studenti zemědělské akademie mají možnost seznámit se s moderní půdoochrannou technologií přímo v praxi,“ uvedl Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství.

 

Takto zasetý pozemek bude sledován po celé vegetační období, zvýšená pozornost bude porostu věnována především po přívalových deštích. Metoda pěstování kukuřice, která byla zvolena na Školním statku Humpolec, omezuje erozi půdy a zároveň napomáhá zadržování vody v krajině.

 

 

  • Petr Bureš, odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: bures.p@kr-vysocina.cz
 

Pokračuje ověřování půdoochranné technologie při pěstování kukuřice

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Pokračuje ověřování půdoochranné technologie při pěstování kukuřice
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.4.2013 / 30.4.2013

Počet návštěv: 12783
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek